Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Zajímavosti

Kalábovy "Děravé plány"

KalábV prostorách The Chemistry Gallery na Vltavské byla včera zahájena samostatná výstava legendy českého graffiti Jana Kalába, který se už podruhé za sebou prezentuje sérií abstraktních maleb na plátně. Svými předchozími samostatnými výstavami “POINT Shop” a “Křížení planet” dokázal, že se ve své současné tvorbě neorientuje pouze na venkovní velkoformátovou malbu, trojrozměrné objekty či prostorové nápisy v ulicích, ale stále častěji se prosazuje též jako malíř obrazů, při jejichž vytváření používá hlavně akryl a airbrush.

 

Výstava Děravé plány je ukázkou další etapy jeho vývoje, která je založená na světě prostorových průniků, geometrického řádu, harmonii a osobité estetice. Jan Kaláb při výstavě “Děravé plány” pojmul prostor The Chemistry Gallery svérázným a komplexním způsobem. Kromě rozsáhlé série abstraktních malířských pláten je vnitřní prostor galerie vybaven též autorovými prostorovými objekty a promítáním tzv. “nekonečné video smyčky”, které na sérii prezentovaných obrazů plynule tématicky navazují. Chodníku před The Chemistry Gallery vévodí červený laminátový “totem” Point, který je viditelný jak ze širokého okolí, tak při průjezdu po pražské magistrále. Nejvýraznějším vnějším vizuálním prvkem je fasáda budovy galerie, kterou autor vyzdobil velkoformátovou malbou a jenž z dálky láká a průhledy do interiéru zve návštěvníky na prohlídku výstavy, která je silným estetickým zážitkem.

kalab2

kalab3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstavu dokumentuje souběžně vydaný stejnojmenný katalog a kolekce sítotisků spolu s bohatým doprovodným

programem:
6. 6., 19:00 – Vernisáž
8. 6., 19:00 – Pražská muzejní noc (komentovaná prohlídka s autorem, živá hudba, vizuální mapping, workshop
pro děti)
13. 6., 18:00 – Komentovaná prohlídka s autorem
15. 6., 14:00 – Kreativní malířský workshop pro děti (vedeno Janem Kalábem)
22. 6., 14:00 – Kreativní malířský workshop pro děti (vedeno Janem Kalábem)

 

Text/ foto:                                                                                                   Vít Hassan

 

Podobné příspěvky

Čtvrtstoletí muzikálu Jesus Christ Superstar u nás

Jaroslav Hauer

Palmovka otvírá nový rok mezinárodní výzvou pro umělce

Afri

Auto na dálkové ovládání, kompakt Renault Clio s elektromotorem

Afri