Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Události Zajímavosti

Kardinál Dominik Duka požehnal novému hasičskému vozu

Hasičskému automobilu značky Ford, který bude ode dneška sloužit jednotce sboru dobrovolných hasičů městské části Praha 1, dnes odpoledne na jejich základně v Novomlýnské, požehnal kardinál Dominik Duka.

Jednotka hasičů působící na území Prahy 1 byla založena teprve před dvěma roky, svou aktivitou se však již mnohokrát zapsala do podvědomí obyvatel. Naposledy o sobě dala vědět při letošních povodních, kdy pomáhala se stavbou protipovodňových zábran, likvidovala následky povodní a účastnila se bourání všech úseků zábran na území Prahy 1.

 

Automobil značky Ford byl pořízen z prostředků Hl.m. Prahy a jeho následné úpravy a výzbroj financovala Městká část Praha 1. Je určen především k zásahům na území Prahy 1, ale na vyžádání může být jednotka vyslána kamkoli na území Prahy. Na své palubě veze čerpadla, hadice a další hasičskou techniku, je však zároveň připraven i na technické zásahy. Jednotka se též může pochlubit i nově opravenou garáží pro tento vůz. Při dnešním požehnání vozu a praporu SDH, kardinál Dominik Duka zdůraznil význam hasičských spolků, jak po stránce občanské vzájemnosti, tak z hlediska pomoci bližním a své obci. Zároveň popřál celé jednotce vytrvalost ve službě a každého jejího člena doporoučel ochraně Matky Boží Pany Marie a sv. Floriána, patrona hasičů. V modlitbě též prosil za občany Prahy, aby byli chráněni od nástrah živlů a žili v pokoji a bezpečí. Zúčastnění si po skončení slavnostního ceremoniálu mohli prohlédnout nový hasičský vůz, základnu sboru i novomlýnskou vodárenskou věž, která celému areálu dominuje.

 

 

 Text / foto:                                                                       Vít Hassan

Podobné příspěvky

Epoque Quartet oslaví 20 let v Lucerně, Matěj Ruppert zapěje operní árii!

Afri

Skvělá komedie Srnky Na Fidlovačce

Jaroslav Hauer

Balance Club Brumlovka dokončil první etapu rozsáhlé rekonstrukce

Afri