Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kino

Nový Asterix a Obelix dorazí do kin

Asterix a Obelix

Další příběh nerozlučných hrdinů Asterixe a Obelixe se tentokrát bude odehrávat 50 let před naším letopočtem a v Asii. Nový film režíruje Guillaume Canet a kromě hvězd jako je Pierre Richard, Marion Cotillard nebo Vincent Cassel se v něm objeví i švédská fotbalová hvězda, útočník AC Milán Zlatan Ibrahimović. Podívejte se na první ukázku s titulky. Do kin se samozřejmě rodinný snímek Asterix a Obelix: Říše středu chystá s českým dabingem.

Asterix a Obelix se vracejí na plátna kin v hrané podobě a tentokrát se vydají za dobrodružstvím až do daleké Říše středu

Nové herecké obsazení snímku si vyžádalo i nový český dabing. Tuzemští diváci tak poprvé jako Asterixe uslyší Michala Suchánka a jako Obelixe Michala Novotného. Jako Julius Caesar promluví Martin Stránský a jednu z nových hlavních rolí Popkornise nadaboval Jakub Kohák.

Asterix a ObelixIbrahimović dostal roli římského legionáře Caia Antivira a stal se tak další sportovní hvězdou, která si ve filmech o populární dvojici galských bojovníků zahrála. Už v předchozím filmu s názvem Asterix a Olympijské hry se totiž představil sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher, čtyřnásobný vítěz basketbalové NBA Tony Parker nebo fotbalový mistr světa i Evropy Zinédine Zidane.

Režie francouzského filmu Asterix a Obelix: Říše středu se ujal Guillaume Canet, který se současně zhostil i role Asterixe. Jeho nemotorného přítele Obelixe tentokrát ztvárnil Gilles Lellouche. Páté filmové dobrodružství dvou nezdolných Galů se odehrává v Číně, kde dvojice zachraňuje císařovnu i celou zemi.

Na česky dabovaný finální trailer se podívejte zde: https://www.youtube.com/watch?v=9DytmFcz-o8

Do českých kin rodinná podívaná dorazí 2. února 2023 v distribuci Bioscopu.

Jana Šafářová

Podobné příspěvky

O kapelu Rammstein je velký zájem také v tuzemských kinech

Redakce

Problémissky -film o soutěži Miss World 1970

Jaroslav Hauer

Tip Redakce; Kam na film? Knihovna je jasná volba…

Redakce