Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

Křest klipu ELECTRIC LADY

Na tenhle křest svého klipu rockerka Electric Lady hned tak nezapomene! Podpořit jí přišlo 27 kolegů z kulturní branže, jasný důkaz toho, že kolegové drží při sobě.

Šlo o mimořádnou událost což naznačuje už skutečnost, že se mladá rockerka stala tváří kytar Ibanez a kytarové aparatury Blackstar. Obě tyto významné zahraniční společnosti nabídly Electric Lady partnerství a poskytly celosvětový servis při jejích koncertech. Zástupce společnosti Ibanez předal novou elektrickou signature kytaru Steve Vsi PIA přímo na křtu půvabné rockerce s tím, že druhá kytara k ní dorazí, co nevidět. Na letošní tour po světě, které zahrnuje USA, Norsko, Polsko, Anglii a Slovensko je tedy zpěvačka skvěle vybavená. Samozřejmě, že Electric Lady pamatuje i na své české fanoušky, pro něž si připravila řadu koncertů v České republice. Mimo jiné i v pražském Fashion Clubu v posledním patře OC Kotva, kde se křest a následná party konaly.

Křest klipu ELECTRIC LADY

Protože si dobře pamatuje na své hudební začátky, rozhodla se Electric Lady pomoci jiným hudebníkům. Během covidového období působila (a dál působí) jako porotkyně v pěvecké soutěži Hlas Česka, kde předává své zkušenosti mladým umělcům. Jako poděkování obdržela na křtu od zástupců soutěže ručně malovaný obraz Electric Lady, na kterém již je vyobrazena s novou kytarou Ibanez.

 

Pozvání do role kmotrů přijali umělci z mnoha sfér, především ale hudební a herecké. „Velmi mě potěšila taková účast“, pochvalovala si nadšeně rockerka. „Hodně si vážím přítomnosti Aleše Brichty, který přišel, přestože už špatně vidí. Ale také herců z filmu Únikovka, herců z divadelního představení Krasavci na chmelu, obrovskou radost mám z přítomnosti Jiřího Krampola, s nímž jsem hrála ve filmu Stáří není pro sraby, jeho režiséra Tomáše Magnůska, Dády Patrasové, Felixe Slováčka, Petra Vondráčka, zpěvačky Elly, Katky Bláhové, Tokkiho, Štěpánky Duchkové, Adrieny Sobotové, Jary Taubera i moderátora Jakuba Jíry. No prostě všech, co přišli! Velkým překvapením pro mě ale byla účast bývalé poslankyně Zuzany Majerové – Zahradníkové. Ani jsem netušila, že je rockerka a už vůbec by mě nenapadlo, že podporuje kulturu a mladé umělce. Stejně jako spoustu kolegů, ani já jsem bohužel, díky covidu, nemohla uplynulé dva roky vystupovat. Ale už se blýská na lepší časy a já se moc těším na živé publikum!“

O Electric Lady Tereza Rays, původním jménem Hrubanová, dříve známá jako frontmanka – kytaristka a zpěvačka kapely Rubiano (2008-2012), založila ojedinělý funk-rockový projekt Electric Lady začátkem roku 2013 a je výhradní autorkou hudby a textů. Singl “Storm” se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku.  Roku 2015 vydala debutovou desku “Electrical”, kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014. V Čechách hudební materiál dotočila i vydala a stala se firemní hráčkou světově známé zn. hudebních nástrojů Fender u nás. Roku 2016 kapela odjela tour s plzeňskými Mandrage a dostala se tak před fanoušky Pop a Disco. Spolupráce s Ivanem Kralem “A Part Of My Heart“ – společný song, který Tereza Rays roku 2017 s Ivanem napsala. Ten samý rok vystoupila skupina před americkou baskytaristkou, která měla tu čest stát na podiu s Princem – Nik West. V roce 2020 Electric Lady vydává své hudební dílo Trilogy 2020 pod křídly Nemoros – KOBALT, na kterém spolupracovala nejen s anglickým producentem Nigelem Lowisem, ale také s dalšími českými producenty, dílo chystali rok. Jedná se o filmové zpracování 3 klipů.

Jaromír a Věra Hamplovi     Zdroj a Foto: Helena Váňová production

Podobné příspěvky

Větrná hůrka ve Švandově divadle

Redaktor J.Hampl

Český film Křižáček získal Křišťálový glóbus za nejlepší film

Jaroslav Hauer

Kapela Wohnout slaví čtvrtstoletí své existence

Afri