Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura v Praze

Benefiční koncert pro záchranu amurského tygra

zachrana tygra

Ve středu večer se v pražském Hard Rock Cafe sešla řada umělců za účelem podpory dobré věci. Zpěvák a kytarista Jary Tauber zde totiž pořádal ve spolupráci s Aurora agenturou benefiční koncert pro tygry. Kromě Jaryho nechyběli umělci z hudební branže jako Petr Janda, Leona Machálková, Věra Martinová, Standa Hložek, Martin Maxa, Zuzana Gamboa nebo třeba herečka Petra Hřebíčková.

Jary Tauber vybral s dalšími umělci pro tygry přes 30 000 Kč

koncert na zachranu tygraJary začal před půl rokem spolupracovat s organizací Altaica, která podporuje tygry žijící ve volné přírodě. Nyní přišel tento mladý muzikant s nápadem uspořádat pro ně benefiční akci. „Tygři jsou ohroženým zvířetem a ve volné přírodě jich dlouhodobě ubývá. Cítím, že máme jako lidé přírodě co vracet,“ vysvětluje mladý muzikant důvody pořádání této akce.

Patronkou organizace Altaica je také herečka Petra Hřebíčková, která přispěla nejen svým pěveckým vystoupením, ale také tím, že se zapojila do prodeje tomboly, ve které mohli návštěvníci vyhrát například den s ošetřovatelem tygrů. Díky tombole a dobrovolnému vstupnému se nakonec vybralo pro Altaicu 30 337 Kč. Organizaci může veřejnost podpořit i nadále a to přes transparentní účet uvedený na webu: https://altaica.cz/jak-pomoci/.

Altaica je nezisková organizace, jehož hlavním cílem je podpora záchrany populace amurského tygra ( nazývaného také ussurijský) ve volné přírodě. Název Altaica je odvozen od latinského pojmenování tohoto poddruhu (panthera tygris altaica). Zařízení je umístěno nedaleko vesnice Alekseevka, 80km od hlavního města Přímoří – Vladivostoku.

Tygr je bezesporu zvíře krásné a fascinující. Člověk se ho bojí i ho uctívá. Také ho ale přivedl na pokraj vymření. Tygr se dnes počítá mezi ohrožené druhy, za posledních 100 let poklesla tygří populace o děsivých 95 %, v divočině pobíhá méně než čtyři tisíce kusů a území obývané tímto živočichem se za poslední dobu zmenšilo o 41 %.

Jaroslav Nykl

Foto: František Jirásek

 

 

Podobné příspěvky

Milan Grygar ve Veletržním paláci

Petr Ondrášek

Divadlo Na Fidlovačce oslavilo 28. října své 95. narozeniny

Redakce

Brány kostelů a jiných sakrálních objektů se otevřely i letos!

Šebík