Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura v Praze

DR. MARTENS PŘEDSTAVÍ MĚSÍČNÍ POP UP NA PRAŽSKÉM VÝSTAVIŠTI

We-Are-Domi

Vůbec poprvé se letos v Praze objeví Dr. Martens Pop Up – dvoupatrový kontejner, který je nejen prodejním, ale i společenským místem. Umístěn bude celý červen přímo před pražským Výstavištěm, snadno viditelný pro pěší i ty, kteří přijedou tramvají. Kromě prodeje bot tu na fanoušky značky čekají pravidelné středeční koncerty začínajících i známějších kapel, zpěváků a zpěvaček. S opravou a čištěním bot jim pomůže „shoe doctor“, umělci, kteří zájemcům boty vytuní autorskou ilustrací, těšit se mohou i na pravidelný nedělní vinyl store v režii DJ Robota a jeho hosta. Dr. Martens Pop Up otevře své brány 4. června a na místě bude do 30. června.

botyNa fanoušky Docs, jak se kultovní značce přezdívá, čeká v červnu nabitý měsíc plný zajímavých akcí. Na své si přijdou jak milovníci umění, tak i fanoušci hudby, zábavy nebo třeba vinylových desek. To vše se totiž objeví v Dr. Martens Pop Upu na pražském Výstavišti, o jehož úpravu se částečně postarala designérka Linda Procházka Vránová.

Během června se na místě vystřídají nejrůznější kapely a umělci – chybět nebudou třeba letošní reprezentanti v Eurovision Song Contest We Are Domi, Pam Rabbit, Dukla, Aiko, Marcell a mnoho dalších. Díky partnerství s festivalem Metronom Prague se na scéně Dr. Martens Pop Up objeví i umělci vystupující na festivalu – jací to budou se fanoušci včas dozví prostřednictvím radia Express FM.

Pravidelně pak budou na místě probíhat úpravy bot v režii lokálních umělců – jmenujme například Jiřího Procházku nebo Rokenrollera.

Kromě všech uměleckých a kulturních akcí bude POP UP fungovat i jako prodejní místo s bohatým sortimentem nejrůznějších modelů Dr. Martens, kde si milovníci značky přijdou opravdu na své. A aby toho nebylo málo, nejen že si zájemci mohou koupit boty nové, ale dokonce mohou přinést i boty staré a nechat si poradit, jak se o ně starat. Sortiment bude během měsíce pravidelně doplňován, aby se dostalo opravdu na každého.

Je to vůbec poprvé, co se nám podařilo Dr. Martens Pop Up dostat do Prahy. Usilovali jsme o to několik let a jsme opravdu rádi, že se to povedlo. Sám se těším na všechny akce, které během měsíce nabídneme a doporučuji určitě koncerty, umělecké customizace nebo „shoe doktora“, říká Martin Pavlíček, Brand Manager značky pro Českou republiku.

O Dr. Martens

Již od roku 1960 jsou boty Dr. Martens typické svým žlutým prošíváním, drážkovanou podrážkou a okovanou špičkou. Původně byly nošeny dělníky. V porovnání s konkurencí v té době byly velmi pohodlné, odolné a lehké.

Během historie byla tato značka přijata nejrůznějšími individualitami, muzikanty a mládežnickými subkulturami, tedy lidmi, kteří vystupovali z davu a jejich cesta sebevyjádření byla doprovázena právě párem DM. Pro někoho z nich jejich věhlasná trvanlivost a pohodlí dělají ideální obuv pro svět koncertů a pouliční mody, pro jiné jsou pak vlajkou postoje a síly jedince.

http://www.drmartens.com/eu/.

Andrea Jandová

Podobné příspěvky

Slovanská epopej Alfonse Muchy v Praze a Brně

Petr Ondrášek

Česko Slovensko má talent v Obecním domě

Afri

Salvátor Dalí na Starém Městě v Central Gallery

Redaktor J.Hampl