Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura v Praze

Multimediální projekt UKRAJINA REVIVAL

Od 4. do 18. dubna se v Galerii Lapidárium (Praha) představí multimediální projekt UKRAJINSKÁ REVIVAL. Projekt vyzdvihuje ikonické ukrajinské umělce, jejich autentické umělecké obrazy a metafory a jejich hlubokou filozofii založenou na ukrajinské mentalitě a staletém duchovním dědictví Ukrajiny.

Jsme svědky úsvitu nové globální společnosti

Jako země bojující za svobodu a nezávislost je Ukrajina vzorem odolnosti. Díky vysokým demokratickým hodnotám a staletému kulturnímu dědictví přitahuje Ukrajina pohledy celého světa. Jsme svědky úsvitu nové globální společnosti, která začíná na Ukrajině. Politické, sociální a kulturní dialogy mezi Východem a Západem jsou životně důležité. Tyto dialogy tvoří základ pro rozvoj, posilují kulturní diplomacii a otevírají, jak se může vyvíjet budoucnost světa.

Umělecký projekt představí díla známých ukrajinských umělců jako Anatoly Kryvolap, Oleg Tistol, Victor Sydorenko, Nazar Bilyk, Ilya Chichkan, Masha Shubina, Roman Minin, Viktor & Andriy Lipovka a nejslibnější mladí umělci jako Olexii Ivaniuk, Natalia Korf – Ivanjuk, Sergey Melnitchenko, Max Kilderov, Oleksandra Chichkan, Egor & Mykyta Zigura, Olena Dombrovska. Výstava zahrnuje malbu, sochařství, fotografii a další média.

Do uměleckého projektu se zapojí známí ukrajinští umělci, kteří prodávají svá díla na světových aukcích, jako jsou Phillips a Sotheby’s, účastnící se Benátského bienále, jejich obrazy jsou vystaveny v předních galeriích v Evropě i ve světě a jejichž tvůrčím dědictvím je kulturní dědictví Ukrajiny.

Kurátoři projektu

– Tatiana Mironova, Ph.D v umění, ředitelka Kyjevské městské galerie Lavra;
– Anastasiia Honcharenko, Ph.D v umění, vedoucí výzkumná pracovnice Výzkumného ústavu moderního umění Národní akademie umění Ukrajiny.
– Yulia Nuzhina, kurátorka Kyjevské městské galerie Lavra.

Organizátoři: Galerie Lapidárium, Kyjevská městská galerie Lavra, Nové muzeum, Unlimited Art                                      Foundation

Ředitel projektu – Oleg Tarasov 

Všechna umělecká díla bude možné zakoupit po skončení výstavy. Část výtěžku z prodeje jde na konto ukrajinské charitativní nadace Unlimited Art Foundation.

Termíny návštěv:
15.–18. dubna 2023

Otevírací doba: 12:00 -18:00
Vstupné: 100 Kč

Do 18 let je vstup zdarma.

Galerie LAPIDARIUM Rámová 6 11000 Praha 1, Staré Město.

WWW.ART-EMBASSY.EU

Podobné příspěvky

Vršovické divadlo MANA uvádí kanadský bestseller

Redakce

Jean-Claude van Damme se chystá do Prahy

Redakce

Laterna magika uvádí novou inscenaci Valérie a týden divů

Redakce