Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Autogramiáda Ivana Pilného na Světě knihy

Ivan Pilny

Od Gatese k Babišovi – tak zní název nové knihy Ivana Pilného, která byla nedávno slavnostně pokřtěna na Parníku Pivovar. Dnes knihu podepisoval čtenářům na knižním veletrhu Svět knihy Praha spolu s bývalým novinářem, moderátorem, divadelníkem a v současnosti poslancem Parlamentu České republiky Stanislavem Berkovcem. Ten je autorem zábavných ilustrací, které knihu doprovázejí.

Autogramiáda Ivana Pilného na Světě knihy

svat knihyIvan Pilný v knize shrnul své články a blogové příspěvky z posledních let, v nichž svým pohledem odborníka a zainteresované osoby hodnotí současnou politiku státu, ekonomické problémy nebo společenské neduhy. Je přitom osobou víc než povolanou. Má za sebou úspěšnou kariéru podnikatele v odvětví internetových médií, dlouhodobě zastával pozici ředitele české pobočky společnosti Microsoft, kde působil i jako jednatel. Později se stal ředitelem Sdružení pro informační společnost, v letech 2000 a 2001 byl ředitelem Telecomu a od roku 1992 podniká také soukromě. Mezi lety 2013 a 2017 byl poslancem za Hnutí ANO, od května do prosince roku 2017 ministrem financí, v období 2018 a 2019 náměstkem ministryně průmyslu a obchodu. V současnosti působí jako zastupitel hlavního města Prahy.

Pilný skutečně působil jak pod vedením Billa Gatese, tak i Andreje Babiše. Čtenáři se tak mohou seznámit s jeho osobními názory na oba dva podnikatele, kteří se v mnohém podobají a zároveň liší. Očima autora se ale také seznámíme se zákulisím české politiky i českého podnikání, s tajemnými zákoutími české byrokracie a řadou pozoruhodných postřehů a české politice vůbec, přitom se snaží zachovávat určitý odstup a dát čtenáři prostor, aby si mohl udělat vlastní názor. Kniha vyšla v Nakladatelství Olympia, k dostání je ve výhradní distribuci společnosti Kosmas.

(TH)

 

Podobné příspěvky

Životy českých olympijských hvězd v komiksech

Afri

Josef Klíma, Marek Epstein: Šarlatán

Afri

Jiří Šalamoun – nová monografie a výstava v Museu Kampa

Afri