Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Dětské knižní novinky z Bambooku k zahnání nudy

grada

Liga odvážných lam (Aleesah Darlisonová)

lamyLiga Lam je skupina tajných agentů s velkou misí. Musí zachránit svět. Trochu zádrhel je, že Agent 0011 Filip Lama tráví většinu času pohledem do zrcadla na svou úžasnou ofinu a Agent 0013 Lloyd Lamanator sežere všechno, co mu přijde do cesty. Tohle totiž záludného zloděje generála Zadkokrka určitě nezastaví. A co tu dělá záhadná dáma v červeném, slečna Lamka? Zvládnou Filip s Lloydem zabránit plánům generála Zadkokrka a jeho smečky jezevců? Záleží na tom osud Lamí Republiky a její nejvzácnější památky Zlaté Lamy.  

Formát: 129 × 198, Vazba: V8A, 128 stran, ISBN 978-80-271-3141-9, pro děti od 8 let

Podivuhodný dům slečny Zvířené (Magdalena Hai)

Zábavný a vtipný fantasy příběh pro děti.

obal knihy podivuhodny dumDvanáct opic a zamilovaný duch španělského matadora uvnitř domu a bengálští tygři na zahradě. Úžasný dům slečny Novákové má všechno, až na lidi. Žádní nejsou ani na fotografiích. Je tu jen slečna Nováková. Kam se všichni poděli? A proč jsou v domě připravené tři dětské pokoje?

Slečna Nováková vážně nemá ráda děti. Když se jí u dveří objeví až po uši umatlaný Petr a hledá ztraceného psa, slečna Nováková opravdu nemá radost. Než se naděje, domem se jí prohánějí, kromě opic, i tři veselé děti a otvírají dveře, které by možná měly zůstat zavřené…

Formát: 135 × 205, Vazba: V8A, 249 stran, ISBN 978-80-271-1278-4, pro děti od 9 let

Nejlepší kamarádky navždy (Andrew Clements)

nej kamaradkyGrace a Ellie jsou už od druhé třídy nejlepší kamarádky. Po návratu z prázdnin ale Ellie úplnou náhodou odstartuje novou knoflíkovou módu, která postupně pohltí celou školu. Všichni si vyměňují vzájemně knoflíky, nemluví o ničem jiném než o knoflíkách a z Ellie se stane hvězda. A to je zkouška nejen pro Grace, zvyklou být neustále v centru pozornosti, ale i pro holčičí kamarádství jako takové. Rozdělí se dívky úplně, nebo k sobě znovu dokážou nalézt cestu?

Formát: 129 × 198, Vazba: V8A, 229 stran, ISBN 978-80-271-3069-6, pro děti od 9 let

Nejlepší učitel na světě (Rob Buyea)

Začátek školního roku. Sedm vypravěčů, spolužáků z jedné třídy. A jeden báječný učitel, který si získá úplně každého a dokáže třídu semknout dohromady. Když se pak stane nehoda a učitel upadne do kómatu, všichni si přejí jedno jediné – aby se znovu vrátil! Poutavý, zábavný a napínavý příběh vás zaručeně chytí za srdce.                                          

Formát: 129 × 198, Vazba: V8A, 279 stran, ISBN 978-80-271-3139-6, pro děti od 10 let

Kristina Neumannová Bílá

GRADA Publishing, a.s.

U Průhonu 22, Praha 7

Podobné příspěvky

Literární hvězda Mario Vargas Llosa poprvé v Praze

Afri

Cukrářka Petra Stahlová vydala unikátní kuchařku Moderní veganské dezerty

Afri

Kniha úvah Tomáše Sedláčka Druhá derivace touhy

Afri