Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Drsný romantik Rosťa Osička vydal svou knižní zpověď

Rosta Osicka

Ve čtvrtek 14 října  se v  malostránském  Art Clubu Etalon uskutečnil křest nové knihy  Rosťi Osičky Čas…nejen o boxu.

Kdo chce příliš, nebude v životě nikdy spokojený“, je krédo legendy  českého a československého boxu kterým je Rosťa Osička /nar.1956/. Svůj životní příběh vložíl do vydané knihy Čas… nejen o boxu. Box byl odjakživa jeho vášní. Boxovat začal v patnácti letech v Hodoníně a poté ve Skalici v národní lize. Na vojnu narukoval už jako reprezentant do Dukly a začal se sportu věnovat profesionálně. Během aktivní sportovní kariery získal tři bronzové medaile na mistrovství světa armád a bronz z mistrovství Evropy v Kolíně nad Rýnem. Je mistrem ČSSR a trojnásobným mistrem ČR. Během kariéry nastoupil do 305 zápasů a z nich 268 vyhrál.                  

Čas… nejen o boxu

neni cas na zmenuV náročné sportovní disciplíně rozdal Rosťa Osička tisíce ran a spoustu jich inkasoval. Léta trénuje své následovníky , změnu si před časem  vyzkoušel v taneční soutěži StarDance, a především se věnuje svému velkému koníčku, jímž je malování. Kolem roku 2000 se Rosťa Osička vrhnul na výtvarnou činnost s plnou vervou. Na svých obrazech zachycuje historii boxu, ale také krajinu, zátiší květin a mnoho dalších témat. Maluje, pořádá výstavy a také svá díla prodává.

V roce 1981 osud nebyl Rosťovi Osičkovi příznivý, kdy byl nucen vrcholovou kariéru předčasně ukončit kvůli rvačce, za kterou dostal doživotní distanc, jenž posléze snížili na rok a půl. I když poté ještě soutěžil za Uhelné sklady, na vrchol se již nedostal. Pak se pohyboval v prostředí pražské bohémy, pracoval jako vyhazovač, kaskadér, příležitostný herec, přivydělával si nošením uhlí a trénoval mládež. Po sametové revoluci založil boxerskou školu, okusil také trpké podnikatelské začátky, ale nevzdal se. Dodnes trénuje  mládež i soutěžní oddíl.

Knihu Čas… nejen o boxu vydává Nakladatelství Logos

Autor: Rosťa Osička

Literární spolupráce: Marie Formáčková

info@nakladatelstvilogos.cz

www.nakladatelstvilogos.cz

 

Podobné příspěvky

Sedm nových titulů z Nakladatelství Academia:

Afri

Naďa Konvalinková na křtu lechtivého románu: Volila jsem mezi dvěma muži!

Afri

Kultovní vegetariánské kuchařky Green Kitchen

Afri