Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

DUEL dvou kamarádů Jana Měšťáka a Miloše Zapletala

DUEL-krest knihy

Duel dvou velkých kamarádů Jana Měšťáka a Miloše Zapletala je především zajímavým dialogem o nejrůznějších životních tématech. Patří k nim mimo jiné dětství, práce, láska, zdraví i stáří. Nevyhýbají se ani delikátním tématům, jako je nevěra, manželské rozchody či sex.

kniha DUEL-dortDUEL – Hovory nejen o medicíně a showbyznysu

Často zastávají odlišné názory a mnohdy mezi nimi dochází k opravdovému duelu, přičemž na sebe vytahují i ty nejtěžší kalibry. Jejich občasné hádky jsou vážné i komické.

Miloš Zapletal vzpomíná na svůj pracovní i neméně dramatický osobní život, jemuž nechyběly rozchody se ženami, včetně tří manželek, předčasná úmrtí nejbližších, zákaz činnosti v médiích, obžalování a málem i vězení za pobuřování socialismu.

Jan Měšťák prozrazuje příhody ze své profese plastického chirurga včetně veřejností rozporuplně vnímaných operací ženských prsů, rovněž náročnost operací pacientů po úrazech či rakovině. Dlouhé roky působil jako odborný porotce v Zapletalově Miss, kde se často střetávali v názorech na ženskou krásu.Text je doprovázen ilustracemi Svatopluka Zapletala.

Miloš Zapletal (*1942) . byl projektantem, poté učitelem, rozhlasovým redaktorem, manažerem, dramaturgem, scenáristou, producentem, prezidentem Miss České republiky, ředitelem umělecké agentury a farmářem. Napsal knihy: Jak se stát Miss, Bolek Polívka v Manéži i mimo (spoluautor), Říkali mi prezidente, Nesmrtelní, Báchorky blanického rytíře a Za zády slavných

Jan Mešták (*1944) je známý plastický chirurg. Absolvoval řadu stáží v zahraničí a  byl členem představenstva Ústavu lékařské kosmetiky v Praze a zakladatelem a vedoucím lékařem kliniky Esthé. Rovněž je emeritním přednostou Kliniky plastické chirurgie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy – Nemocnice Na Bulovce. Je autorem řady odborných publikací, například: Úvod do plastické chirurgie, Estetické operace nosu v klinické praxi, Prsa očima plastického chirurga, Estetická medicína a krása člověka (spoluautor), Metamorfózy a Rub a líc estetické chirurgie (spoluautor).

Foto: Jitka Tomečková

Podobné příspěvky

V nakladatelství Vyšehrad vychází sbírka úvah o principech a budoucnosti demokracie

Afri

Projekt půjčování čteček pro seniory nazvaný KnihDoKaps

Afri

Americký skladatel Dan Brown vystoupí v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem

Afri