Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Jak zabránit klimatické katastrofě radí Bill Gates

jak zabranit klimaticke katastrofe

Jan Melvil Publishing přináší na knižní trh titul nadevše aktuální. Kniha Jak zabránit klimatické katastrofě pochází z pera Billa Gatese a může přinést úlevu všem, kteří trpí enviromentální úzkostí.

Knižní novinka od Jan Melvil Publishing – Jak zabránit klimatické katastrofě radí Bill Gates

 

Nemusíte být klimatologové, abyste měli povědomí o oteplování planety a souvisejících jevech: o obdobích extrémních veder, bouří, stoupání hladiny moří, povodních, následných hladomorech a migračních vlnách. Bill Gates nás však vyzývá, že není na místě propadat strachu a bezmoci, ale naopak nahlížet na současný stav jako na příležitost postavit se pragmaticky výzvě a projít jako lidstvo další energetickou a technologickou revolucí.

 

O knize

 V knize se seznámíte s plánem snížit do roku 2050 emise skleníkových plynů ze současných 51 miliard tun ročně na nulu. Jde o velkolepý plán, ale ne nereálný. Gates jasně vysvětluje všechny zásadní aspekty problematiky – jednotlivé zdroje emisí, možné alternativy, technologie, které již existují, i slibné inovace, jež jsou teprve na obzoru. Nečekejte přitom výčitky ani zmar. I díky dlouholeté spolupráci s předními vědci, odborníky a politiky neztrácí Gates naději a přesvědčení, že společným úsilím klimatické katastrofě zabráníme.

„Pokud se nevzdáme velkého cíle – dostat se na nulu – dokážeme katastrofu odvrátit. Můžeme zachovat únosné klima pro každého, pomoci stovkám milionů lidí žít hodnotný život a zachránit planetu pro příští generace.“

 V knize se mimo jiné dozvíte:

Jaký je podíl jednotlivých odvětví lidské činnosti na emisích skleníkových plynů a že dopravě překvapivě náleží až čtvrtá příčka.

  • Proč musíme při vyčíslení skutečné efektivity zdrojů energie počítat s tzv. zelenými příplatky.
  • O vývoji báječných nových technologií včetně přímého zachytávání uhlíku ze vzduchu (DAC) nebo bezemisní výrobě cementu a plastů.
  • Jaké průlomy potřebujeme pro výrobu, transport a skladování elektřiny.
  • O krizových scénářích pro případ náhlého uvolnění metanu ze dna moří.
  • Jakou roli hrají v proměně klimatu krávy a mangrovové porosty.
  • Co přesně může pro svět udělat každý z nás a co naši volení zastupitelé a vlády.

O autorovi

Bill_GatesBill Gates je technolog, byznysový lídr, filantrop a milovník vědy, spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Microsoft, díky níž patří mezi nejbohatší lidi světa.  Investuje do výzkumu zaměřeného na redukci skleníkových plynů a podporuje nadějné technologické projekty. V souvislosti s problematikou klimatických změn se setkává s čelnými vědci i politiky. Se svou manželkou založil Nadaci Billa a Melindy Gatesových. Již více než 20 let jejím prostřednictvím podporují boj s nemocemi, prevenci HIV či univerzitní stipendia pro příslušníky menšin. Je otcem tří dětí a žije v Medině ve Washingtonu.

 

 

www.melvil.cz/kniha-jak-zabranit-klimaticke-katastrofe/

272 stran

Cena: 331 Kč (na melvil.cz), 269 Kč (e-kniha)

 www.melvil.cz

 Kateřina Ráčková

Podobné příspěvky

Nejvýznamnější a rozhodující střetnutí německých a sovětských vojsk na východní frontě

Afri

František Kotleta se vrací s novinkou Underground: Revoluce!

Afri

Novinka od Nakladatelství Epocha – knižní titul LEICHENBERG

Afri