Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura Pozvánky na akce

Jana Poncarová a Jiří Sankot vypráví příběh židovské dívky Věrky Kohnové

Deník-Věrky-kohnove

Pozvání na čtvrteční besedu spisovatelky Jany Poncarové a historika Jiřího Sankota o úspěšné knize Deník Věrky Kohnové.

Věrka Kohnová byla 12 letá dívka, která psala deník až do dne svého transportu do koncentračního tábora, ze kterého se ona ani její rodina už nevrátili. Příběh české Anne Frankové zpracovali autoři velmi citlivě a čtivě, kniha má vynikající hodnocení a prodeje, o příběh Věrky je zájem. Proto se rozhodli život Věrky a dětí s podobným osudem přiblížit veřejnosti samostatnou přednáškou v prostorách pražské Maiselovy synagogy, kde bude k vidění i originál Věrčina deníku.

Komponovaný večer s vystoupením dětského sboru Lauderových škol se uskuteční 20. dubna v 19 hod, Maiselova synagoga, Maiselova 10, Praha 1.

PO STOPÁCH ČESKÉ ANNE FRANKOVÉ

MaiselovasynagogaDíky deníku Věrky Kohnové znovu ožívá nejen příběh její rodiny, ale také osudy velkého množství dalších dětí a mladých lidí. Ti všichni za války zmizeli beze stopy a nebýt Věrky, nikdo by o nich dnes nevěděl. Přesně tak, jak si to nacisté přáli. Ani po rodině Kohnových nic kromě deníku a několika fotografií nezbylo. Netušíme, kolik podobných deníků, žalujících na nacistické bezpráví, za druhé světové války po celé okupované Evropě vzniklo. Ty, které se dochovaly, nám pomáhají nezapomenout. Věrka Kohnová dnes patří v Evropě k nejznámějším pisatelkám deníků, které nepřežily holocaust.

Maiselova synagoga, Maiselova 10, Praha 1.

Vstup na besedu je zdarma.

K vidění bude i originál deníku Věrky Kohnové, který uchovává pražské Židovské muzeum.

Maiselova synagoga, Maiselova 10, Praha 1

MARTINA VYDROVÁ

ALBATROS MEDIA a.s.

Podobné příspěvky

Klasický seznamovací večírek s hrajícím pianistou 30+

Šebík

„Křídla motýlí“ na návsi v Dolních Dunajovicích

Šebík

Staroměstské náměstí oslaví Silvestra světově a ve velkém

Afri