Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

Kniha Zahrajte si ragby zasvětí čtenáře do tajů jednoho z nejpopulárnějších sportů na světě

Nakladatelský dům GRADA přichází s novinkou Zahrajte si ragby, která své čtenáře zasvětí do tajů jednoho z nejpopulárnějších sportů na světě. Pro všechny, kdo chtějí o ragby zjistit víc.

“Zahrajte si ragby” je určena všem, kdo mají zájem nahlédnout do historie, pravidel a kultury této hry, a zároveň se inspirovat k tomu, jak si hraní ragby vyzkoušet v klubu, ve škole, na táboře nebo vlastními silami.

Zahrajte si ragby, je to sport pro každého

  • Kniha se zaměřuje na trénink a zdokonalování herních dovedností.
  • Podstatná část je věnována zásobníku pohybových her.
  • Obsahuje systematické návody, jak si ragby zahrát kdekoliv: venku s kamarády, na táboře, v hodinách tělesné výchovy nebo na kroužku.

Nová publikace je vstupní branou do fascinujícího světa ragby, které hraje téměř 10 milionů hráčů po celém světě. Kniha pro malé i velké hráče je jedinou publikací o tomto sportu vydanou v České republice po více než padesáti letech. Autory jsou Jan Macháček, historicky nejúspěšnější český ragbyový hráč, a Radim Jebavý, který se věnuje kondiční přípravě sportovců a působí na UK FTVS. Společně vytvořili komplexního průvodce, jenž se podrobně věnuje všem aspektům ragby počínaje historií, přes herní principy, ragbyové hodnoty až po praktické rady a cvičení pro začátečníky i pokročilé.

Nechybí vysvětlivky hráčských pozic a jejich role, a to vše s detailními popisky a barevnými ilustracemi. Čtenář se dozví o vývoji ragby ve světě i v České republice a kde si u nás může tuto kolektivní hru zahrát.

Knihu doplňují systematické návody na tréninková a kondiční cvičení, tipy, jak zdokonalit herní dovedností a jak si ragby zahrát kdekoliv, ať už venku s kamarády, na táboře, v hodinách tělesné výchovy nebo na kroužku.

Současně představuje ojedinělou kulturu a nadšenou komunitu, která si hodnot svého sportu váží a propaguje ho. Tato kniha je dokonalým společníkem pro všechny, kteří chtějí pochopit podstatu ragby, ať už jako fanoušci, trenéři nebo budoucí hráči.

Autoři:

Mgr. Jan Macháček je historicky nejúspěšnějším českým ragbyový hráčem s bohatou profesionální kariérou ve světových soutěžích a trenérským působením. Profesionálně působil v nejvyšších soutěžích na Novém Zélandu, ve Walesu, Anglii a Francii. Kromě svých sportovních úspěchů je zakladatelem ragbyového klubu Olymp Praha a programu Trenéři ve škole.

PhDr. Radim Jebavý, Ph.D. se věnuje kondiční přípravě v několika sportovních odvětvích. Působí na UK FTVS Praha a je autorem a spoluautorem řady odborných publikací zaměřených právě na kondiční přípravu sportovců.

Irena Vaňková

O společnosti GRADA Publishing:

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů.

Od roku 2015 nakladatelský dům rychle expanduje i mimo oblast kvalitní odborné literatury. Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. A ani pět novějších značek nakladatelství na knižním trhu jistě nepřehlédnete.

První, u čtenářů úspěšnou značkou je COSMOPOLIS, přinášející zahraniční i českou beletrii všech žánrů.

Další již zavedenou značkou je BAMBOOK, značka dětské literatury předkládající malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů.

Značkou věnující se poznání, tématům z oblasti zdravého životního stylu, body-mind, spiritualitě či ekologii je ALFERIA.

Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu.

Prozatím poslední, rychle rostoucí značkou Nakladatelského domu GRADA je BOOKPORT, unikátní projekt online knihovny, který již dnes disponuje třetinou všech e-knih v ČR. Více na www.grada.cz.

Podobné příspěvky

Květen ve znamení polské literatury: beseda se známým autorem detektivek, autorská čtení, autogramiády i přehlídka knižních novinek

Šebík

Nová opona pro Státní operu je před dokončením!

Jaroslav Hauer

Jirka Mádl dělal VLNY

Jaroslav Hauer