Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Křest knihy plavecké trenérky Gabriely Minaříkové

Bazénovou vodou z konvičky pro děti se začátkem května křtila knižní novinka Jak naučit plavat děti hladce aneb Plavání s Plavlem a Plavlínou autorky Gabriely Minaříkové.

G. Minaříková

Kmotrou plavecké příručky určené pro děti i jejich rodiče byla zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková. Křest se konal u bazénu Sportovního centra Řepy na Praze 5. Perfektně zpracovaná kniha učí děti plavat správně, efektivně, hravě a bezpečně. K tomu v kníže slouží i autorčiny vtipné básničky, které dětem ve výuce účinně pomáhají. Výborným návodem jsou i ilustrace Taťány Pajerové. Ty využívají dvou kreslených dětských postaviček Plavla a Plavlíny, které dětem představují základní plavecké dovednosti. Součástí knihy je také motivační deník, do kterého děti mohou zapisovat svoje pokroky a úspěchy. Jak zbavit dítě strachu z potopení hlavy? Jakým plaveckým způsobem začít nejdříve? Jak do vody bezpečně skočit? A jak při výuce plavání pomohou zvířátka jako je krab, želva nebo tučňák? O tom všem vypráví nová kniha.

„Prostřednictvím obrázků a originálních básniček si děti nenásilně osvojují jednotlivé kroky vedoucí k hladkému, snadnému a technicky správnému plavání. Kniha učí hrou i obrazem, od jednoduššího ke složitějšímu. Kniha je pro všechny rodiče, kteří chtějí svoje děti naučit plavat hravě, správně a beze strachu,“ uvedla Gabriela Minaříková, zkušená trenérka, vedoucí plavecké školy a oddílu Swim Smooth. Její výuková metoda ušitá dětem na míru zaujala trenéry až v Austrálii, považované za plaveckou velmoc. V knížce plné básniček a obrázků shrnula svou vlastní metodiku určenou pro výuku nejmenších plavců. „Jak naučit děti plavat hladce je naprosto kouzelná knížka. Je plná hezky zapamatovatelných říkadel, postupů krok za krokem a pohledů na věc jak dětí, tak rodičů. Gábi má velké zkušenosti a je skvělé, že je sumarizovala a vydala. Jako máma dvou kluků, se kterými chodím na plavání od jejich narození, je pro mě listování knížkou i příjemným cestováním v čase: znovu vidím, jak to vlastně všechno začalo,“ potvrdila Lucie Vondráčková

O autorce knihy

Gabriela Minaříková je absolventka FTVS, trenérkou plavání I. třídy, instruktorkou zdravotního plavání I. třídy, absolventkou kurzů Vodní záchranář a WATSU.Watsu je vodní tělesná terapie pocházející z techniky Zen-Shiatsu. Než založila svoji Plaveckou školu a oddíl Swim Smooth, pracovala jako zdravotní sestra v několika zemích světa.

 

G. Minaříková

Narození a výchova její dcery Viktorie ji přivedly k tomu, aby založila vlastní plaveckou školu Swim Smooth a později i stejnojmenný plavecký oddíl, kde se svými kolegy-trenéry učí a vede k závodnímu plavání děti od 4 do 18 let. Děti trénované právě touto metodou plavou zdravě a s radostí, takže se výborně umísťují i na závodech. Chodí k ní ale i dospělí, kteří se chtějí v plavání zdokonalit, a také sportovci – především juniorští i závodní plavci – z oddílových klubů z České republiky i ze zahraničí.

V roce 2015 se dostala až na plavecké mistrovství světa Masters v Kazani, kde skončila v ostré mezinárodní konkurenci na výtečném 12. místě. V České republice je první a jedinou licencovanou trenérkou australské plavecké metody Swim Smooth, využívající jedinečných dispozic každého člověka tak, aby plaval co nejsnadněji, „hladce“ a efektivně. V australském Perthu se Gabriela jako jediná Češka dostala mezi Top 50 Swim Smooth Coaches, globální tým představující celosvětovou trenérskou elitu. 

Jaromír a Věra Hamplovi              Foto: Swim Smooth

Podobné příspěvky

Věděli jste, že někteří čeští spisovatelé na přelomu 19. a 20. století natolik holdovali pivu…

Šebík

THRILLER PLNÝ ZVRATŮ MATČIN HROB

Afri

Od arabského socialismu k Islámskému státu

Afri