Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Michal Dusík pokřtil komiks JÁGR, LEGENDA od autorů Lukáše Csicsely a Vojtěcha Šedy

krest-knihy-jagr

Nápad se urodil v hlavě scénáristy a spisovatele Lukáše Csicselyho a vizuální podobu mu dal ilustrátor Vojtěch Šeda. Společně tak vytvořili komiks super hrdiny nebo také rytířský epos. Díky vizuálnímu ztvárnění naopak kombinuje reálná fakta s představivostí autorů. „Hraje tady velikou roli fantazie a inspirace z akčních komiksů. Psal jsem to tak, aby se to líbilo mému dvanáctiletému já,“ vysvětluje Csicsely.

komiks JÁGR, LEGENDA

 

Vyrostli jsme na maloměstech devadesátých let, kde se za největší hrdiny považoval Jágr s Haškem. Každej chtěl být jako oni a odejít do světa… Věnováno všem klukům a holkám, ze kterých se nestal slavnej hokejista,“ píšou autoři ve věnování své nové publikace. Na dalších stranách pak rozehrávají příběh legendárního hokejisty od jeho narození až po rok 2001 a konec Jágrova angažmá v Pittsburghu.

Autoři se vyhýbají bulvárním tématům a plně se soustředí na hokejovou kariéru. Všechno důležité z kariéry Jaromíra Jágra si lze připomenout v tomto komiksu, který má 160 stránek.

Jagr-komiksMísto svatého grálu je tu Stanley Cup, místo meče hokejka a místo brnění hokejová výstroj. Vztah Jágra s Mariem Lemieuxem je pak paralelou k tomu, jak žák přerostl svého učitele,“ vypočítává Csicsely prvky starých rytířských eposů, které se v komiksu objevují.

 

 

Nová knížka Jágr, Legenda byla pokřtěna v paláci Luxor a bude vycházet v nakladatelství 65. pole.

red.

 

 

 

Podobné příspěvky

Kniha SPÁNEK ROZUMU PLODÍ PŘÍŠERY podává zprávu o stavu naší společnosti v době koronavirové

Afri

Sylvie Simmonsová: I’m Your Man – Život Leonarda Cohena

Afri

Kniha Zahrajte si ragby zasvětí čtenáře do tajů jednoho z nejpopulárnějších sportů na světě

Afri