Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Místa, která už nenajdeme a lidé, které nepotkáme…

Praha

Nakladatelský dům GRADA přichází s knižní novinkou Praha v proměnách času, která nabízí čtenářům možnost prozkoumat minulost a najít spojitost s dnešní dobou.

Nový pohled na historii Prahy

Kniha je určena pro všechny milovníky Prahy, historie a příběhů tvořících dějiny.

Praha v proměnách času

Již po čtvrté ožívají příběhy pražských rodin v nové knize Petra Sojky, uznávaného redaktora magazínu „Z metropole ČT“ a tvůrce pořadu „Tajemství pražských dvorků“. Tato publikace přináší opět trochu jiný pohled na historii Prahy, tentokrát v kontextu speciálních míst, která již zanikla – plováren, nádraží, zahrad a dalších.

Praha v proměnách času je výjimečným vyprávěním nejen o konkrétních místech, ale i o osudech často zapomenutých pražských postav, jež nenápadně tvořily historii města. Autor zve čtenáře na fascinující cestu do minulosti. Do dob, kdy Praha byla ještě pospolitá, a představuje nám osudy lidí, kteří byli nedílnou součástí její proměny.

Jedinečnost knihy spočívá nejen v rozsáhlém informačním materiálu doplněném o archivní fotografie, ale také v poutavosti vyprávění, jež mohou čtenáři poprvé ocenit i v audioverzi namluvené samotným autorem.

Jak říká sám autor: „Tato kniha je pokus zachytit nejen proměnu Prahy jako města, ale také proměnu samotných lidí, kteří v ní žili a stále žijí. Jsou to příběhy o odvaze, lásce, věrnosti a touze po lepším životě.“

224 stran, formát: 163 × 235, pevná vazba, 499 Kč

O autorovi:

Petr Sojka je autor sérií knih Pražské dvorky, Z tajů pražských dvorků a Příběhy pražských dvorků. Od roku 2006 je redaktorem pořadu České televize Z metropole, k němuž patří i seriál o pražských dvorcích. Byl jedním ze zakladatelů Rádia Stalin a Rádia 1, kde pracoval několik let jako zprávař. Poté se přesunul do nynější televize Prima, a nakonec zakotvil v České televizi, nejprve v pořadu

Dobré ráno a posléze v pořadu Z metropole. V roce 2013 vznikl za jeho přispění i již zmíněný úspěšný seriál Tajemství pražských dvorků.

Irena Vaňková, PR a propagace

GRADA Publishing, a.s., U Průhonu 22, Praha 7

http://www.grada.cz

 

O společnosti GRADA Publishing:

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů.

Od roku 2015 nakladatelský dům rychle expanduje i mimo oblast kvalitní odborné literatury. Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. A ani pět novějších značek nakladatelství na knižním trhu jistě nepřehlédnete.

První, u čtenářů úspěšnou značkou je COSMOPOLIS, přinášející zahraniční i českou beletrii všech žánrů.

Další již zavedenou značkou je BAMBOOK, značka dětské literatury předkládající malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů.

Značkou věnující se poznání, tématům z oblasti zdravého životního stylu, body-mind, spiritualitě či ekologii je ALFERIA.

Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu.

Prozatím poslední, rychle rostoucí značkou Nakladatelského domu GRADA je BOOKPORT, unikátní projekt online knihovny, který již dnes disponuje třetinou všech e-knih v ČR. Více na http://www.grada.cz.

Podobné příspěvky

Jaroslav V. Mareš: ATOMOVÝ PROTEKTORÁT

Redakce

Cukrářka Petra Stahlová vydala unikátní kuchařku Moderní veganské dezerty

Redakce

Opravdu jsme schopni porozumět povaze a úmyslům někoho, koho sotva známe?  

Redakce