Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Můj rodný blázinec – rozhovor s psychiatrem Radkinem Honzákem

Radek Honzák

Můj rodný blázinec. Tak se jmenuje čtivý a vtipný knižní rozhovor, v němž publicistka Daniela Brůhová zpovídá nestora české psychiatrie Radkina Honzáka. A představuje ho tak, jak ho ještě neznáte. Kniha plná dosud nepublikovaných příhod a postřehů je čtením, při kterém se občas budete smát nahlas. Honzákův příběh je ale i poutavou kronikou 20. a začátku 21. století. A také inspirací, jak dobře žít i v nejistých časech a jak čelit překážkám s elánem a humorem. Kniha Můj rodný blázinec vyšla v nakladatelství Bílá pole, distributorem je Kosmas.

krest nihy
Daniela Brůhová

Můj rodný blázinec – rozhovor s psychiatrem Radkinem Honzákem

https://www.kosmas.cz/knihy/294483/muj-rodny-blazinec/

Honzákův osobní příběh, osud jeho pozoruhodné rodiny, vzdorování neustálému tlaku režimu i nekonečný boj s obyčejnou lidskou blbostí, činí z knihy Můj rodný blázinec takřka románovou četbu.
 

„Dělat rozhovor s Radkinem Honzákem byla radost, zábava i dobrodružství. Jeho nadhled je inspirující stejně jako jeho neúnavně pozitivní pohled na svět,” říká autorka knižní novinky Daniela Brůhová a dodává: „Pan doktor Radkin má rád život a lidi a je skvělý pěstitel. Pěstuje dobré vztahy v rodině, v práci, s přáteli a známými. Okopává, hnojí, zalévá a také sklízí.”

Křest knihy  se konal ve ČTVRTEK 25.11. v kavárně  CAFÉ ADASTRA.

Kmotry knihy se stali biskup Mons. Václav Malý a prof. Ivana Noble. Popřáli knize hodně štěstí a úspěchu u čtenářů.  

Paní spisovatelka Daniela Brůhová se svým manželem připravili úspěšnou prezentaci knihy a omluvili pana doktora Radkina Honzáka, který se bohužel nemohl křtu zúčastnit z důvodu karantény.  

Prof. Ivana Noble je česká ekumenická teoložka, farářka Církve československé husitské a bývalá prezidentka evropské asociace pro ekumenickou teologii Societas Oecumenica. V současné době působí jako vedoucí Ekumenického institutu na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy.

Simona Andělová

Podobné příspěvky

Dětské knižní novinky z Bambooku k zahnání nudy

Afri

Po strništi bos – křest knihy v Paláci Luxor již dnes od 17 hodin

Afri

Nakladatelství PROSTOR uvádí rozhovory Aleše Palána o naději NEVIDÍM ANI TMU a příběh válečného zločince KRYSÍ STEZKA

Afri