Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura Výtvarné umění Praha

Nakladatelství Karolinum slavnostně uvedlo na trh knihu Karla Hvížďaly Svět Václava Ciglera

Zleva Karel Hvížďala, Jana Šindelová a Michal Motyčka

V zahradní části restaurace UMPRUM nakladatelství Karolinum za přítomnosti autora Karla Hvízďaly a spolupracovníků Václava Ciglera architekta Michala Motyčky a Jany Šindelové byla oficielně uvedena na trh dlouho očekávaná kniha rozhovorů Svět Václava Ciglera. 

Z publikace Svět Václava Ciglera
Z publikace Svět Václava Ciglera
Z publikace Svět Václava Ciglera
Z publikace Svět Václava Ciglera

Známý spisovatel Karel Hvíždala, autor podobných rozhovorů, které vyšly pod názvem Stopy Adrieny Šimotové nebo Prostory a dialogy Evy Jiřičné, napsal publikaci, která představuje světoznámého výtvarníka – skláře, sochaře, architekta a pedagoga Václava Ciglera. Zaznamenává tvůrčí zázemí umělce, jeho myšlení a tvůrčí zkušenosti v průběhu životních cest. Kniha přináší bohatý obrazový materiál Ciglerových architektonických realizací, zaznamenávající vývoj jeho práce se sklem.

Obal publikace
Obal publikace

V závěru nechybí biografie a bohatý fotografický materiál ze soukromí i uměleckého života, výběrový přehled samostatných i kolektivních výstav  v Čechách i po celém světě, přehledu realizací ve veřejném prostoru a bibliografické informace včetně pedagogické činnosti. Výborná grafická úprava je dílem Clary Istlerové. Kniha by neměla chybět v žádné knihovničce milovníků umění a je příjemným čtením v nastávajícím letním období.

 

Nad textem fotografie z uvedení knihy – zleva Karel Hvížďala, Jana Šindelová a Michal Motyčka

Zpracoval Petr Ondrášek

Foto © Petr Ondrášek

Podobné příspěvky

Vychází nový případ vyšetřovatelky Kláry Radové

Redakce

Česká spisovatelka uspěla s novou knihou v Keni

Redakce

Příběh Frídy odehrávající se v předválečném a válečném Československu

Redakce