Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Nedělní párty s Picassem aneb Jak nadchnout děti pro umění

Nedelni party s Picassem

Jan Melvil Publishing vydal další zajímavý titul – Nedělní párty s Picassem od Silvie Šeborové  s ilustracemi   Alexeye Klyukova. Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa – světa umění. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně se naučíte odhalovat jeho skrytá poselství, objevovat význam světla, barev, symbolů či pravidel kompozice, anebo vás uchvátí návštěva rozmanitých historických období. Zkrátka poznáte, že umění může být zábavou pro celou rodinu.

Knižní novinka od Jan Melvil Publishing – Nedělní párty s Picassem aneb Jak nadchnout děti pro umění

O knize

lucieSilvie Šeborová vás provede všemi možnostmi, jak dětem umění přibližovat již od útlého věku. V knize nabízí konkrétní návod, jak postupovat, čím děti motivovat, jak se s nimi o umění bavit, které otázky jim klást a čeho si všímat. Získáte tipy, kam své potomky za uměním vzít, kde najdete ta nejslavnější díla (a zda je vůbec musíte znát), nebo jaké hry s uměním si doma či na výstavě můžete zahrát. Zkrátka, stanete se dětem průvodcem v kouzelném světě emocí, které umění dokáže vyvolat – a ony pak budou lépe rozumět světu, ostatním i sobě samým. Knihu doprovází 23 celostránkovými ilustracemi Alexey Klyuykov.

 V knize se mimo jiné dozvíte:                                      

  • Člověk, malý či velký, nemusí být znalcem umění, aby si ho užil.
  • Neexistují špatné otázky o umění.
  • Nevadí, když vás dílo neuchvátí na první pohled.

O autorce a ilustrátorovi

Silvie Šeborová studovala na Střední škole uměleckých řemesel v Brně a na katedře Dějin umění FF MUNI. Založila a sedm let vedla server Artalk.cz. Dlouhodobě působila v lektorském oddělení Moravské galerie v Brně, které v letech 2015–2019 vedla. Píše články a kritiky do nejrůznějších médií. Za knihu Jak namalovat vejce byla nominována na cenu Magnesia Litera, za hru Dobrodružství sběratele umění, kterou vytvořila s Alexeyem Klyuykovem a studiem INITI, získala cenu od ICOM –International Councils of Museums. Žije v Brně, kde společně s manželem vychovává tři děti.

Alexey Klyuykov se narodil v ruském Vladimiru, studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a poté v ateliéru konceptuálního umění Jiřího Davida na pražské Umprum. Věnuje se malbě, má za sebou řadu skupinových a samostatných výstav v ČR a v zahraničí. Od roku 2010 se pravidelně věnuje knižní ilustraci a kresbě, spolupracuje s řadou periodik, ilustrátorsky doprovodil několik knih. V roce 2010 se stal společně s kolegou Vasilem Artamonovem laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Žije a pracuje v Praze, je fanouškem graffiti a cyklistiky.

Nedělní párty s Picassem | Silvie Šeborová | Jan Melvil Publishing

248 stran
Cena: 331 Kč (na melvil.cz), 275 Kč (e-kniha)


Simona Andělová

Podobné příspěvky

Matematický čert

Afri

RECENZE: Dokonalý cizinec

Afri

Sága o svatém Óláfovi

Afri