Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura Pozvánky na akce

Nová kniha o Dřevě, tentokrát i pro ženy od Martina Patřičnýho

Nová kniha o Dřevě, tentokrát i pro ženy. Vypráví příběhy, které stromy zapisují do svého těla. O tom, co potřebujete pro šťastný život. Co dřevo znamená pro člověka. Kde všude ho najdeme a proč není stejné. Autor ukazuje věci ze dřeva i obrazy ve dřevě a vypráví, jak možná vznikly. A dokládá, že – co se týče dřeva – prozrazením kouzla kouzlo nezevšední. Vyprávění je dřevěné a patřičné. Najdete tu i malé povídky. Obrazy, které ste ještě nikdy neviděli. I vtipy, staré dřevoryty a světlo. Tajemství dřeva je zároveň i tajemství nás, lidí. Proč je kniha pro ženy? Třeba jen pro dotyk přírody a hraní si s dětmi.

Dřevo není jen obyčejný materiál ke stavění nebo topení. Dřevo je krásné. Na pohled, na pohmat, na přivonění. A všech těchto neobyčejností si všímá půvabná, bohatě ilustrovaná kniha o dřevu, stromech i lidech kolem nich.

Křest knihy Tajemství dřeva (druhé vydání) v kavárně Muzea hudby

Křest knihy – 8.11. 2023 v 18,30 hodin – v kavárně Muzea hudby / Karmelitská 2/4, 118 00 Malá Strana

Martin Patřičný má za sebou přes 120 výstav v tuzemsku, např. 1993 – Rudolfinum, Praha, 1995- Lichtenštejnský palác, HAMU, 1998 – Obecní dům a Národní muzeum v Praze, 2002 – Akademie věd,… 

Výtvarník – dřevař, autor knih a vypravěč

Pro For Arch připravil dvě rozsáhlé výstavy o dřevě, byl třikrát patronem Umění dřeva (veletrh Dřevostavby). V zahraničí vystavoval m.j. v r. 2003 v Haagu a Naardenu, 2006 -7 – Salon Nezávislých, Paříž, (Německo, Rakousko, Dánsko, Švédsko, Belgie, Itálie)  a mimo Evropu v r.2008 v Torontu – North York Centre Library, v r. 13 účast NY- Queens colledge,USA.

Napsal a sestavil více jak jedenáct knih, sedm z nich je stále na knižním trhu.Byl spoluautor scénáře a průvodce 26 díly velkého televizního dokumentu Kus dřeva ze stromu – Nadace Dřevo pro život, režie Bedřich Ludvík, ČT 2/ 2008, 2009, 2020. V r.2000 s Václavem Větvičkou a Hanou Hegerovou vyhlásili Den stromů, původně Den stromů a dřeva, 20.10.2000- poprvé. S podporou Národního muzea a nadace Partnerství.

Ve sbírkách – Národní muzeum, Národní Zemědělské muzeum, Česká filharmonie. Je patronem prvního Muzea Dřeva u nás, které připravuje NZM na zámku Kačina.

Úvodní strana

Podobné příspěvky

Je tomu už 50 let co naše Popelka nedomyslitelně patří k českým Vánocům

Redakce

Na náměstí Republiky začínají Květnové trhy s programem

Redakce

Queen s Adamem Lambertem – nadchnou fanoušky?

Redakce