Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Nová píseň Davida Cajthamla je nominována na jednu z cen Grafiky roku

kavka

Bibliofilie Davida Cajthamla Nová píseň o velkém příběhu na bavorském pomezí zpracovává jednu z kramářských písní z poloviny 19. století. Cajthaml ji doplnil originálními grafikami provedenými technikou suché jehly, které se pohybují na hranici hororu a humoru. Výjimečnost této bibliofilie dokládá její nominace v cenách Grafiky roku, a sice v kategorii autorská kniha, dospělý autor. Přesvědčte se sami a prohlédněte si ji!

Nová píseň Davida Cajthamla je nominována na jednu z hlavních cen Grafiky roku

Autorská kniha vyšla ve dvou variantách, kolorované a nekolorované.

Podívejte se také na video, které jsme natočili v grafickém ateliéru a zachytili tak vznik bibliofilie přímo pod rukama Davida Cajthamla a tiskařky Lucie Raškové.

“Píseň začíná tím, jak lupiči přepadnou nějaký statek. Děvče se ubrání, povraždí sedm lupičů. Pak strčí hlavu do sklepa ještě ten vedoucí lupičů, tak tomu hlavu jenom rozsekne, ale nezabije ho. No a on to potom narafičí tak, že ona si ho veme za muže. A vlastně to všechno vyřeší víra v rodičku Boží, která se tam průběžně objevuje. Ta to zachrání – víra v dobro. Takže to vlastně vypadá na první pohled hrozně drsně, ale je to hezký.”

Bibliofilie

Bibliofilie neboli knihomilství, ale také bibliofilie jako krásná vydání autorských knih v limitovaných edicích s originálními grafickými tisky. Obojí u nás najdete v hojné míře. Prohlédněte si výběr výjimečných kousků.

Francis Jammes: Román zajícův byl vydán v roce 1921 ve Staré Říši na Moravě s ilustracemi Josefa Čapka provedenými technikou linorytu.

Petr Bezruč: Slezské písně vyšly v roce 1909 v grafické úpravě a s rytinami Vojtěcha Preissiga, který sbírku doplnil také krásnými iniciálami na začátku každé z písní.

KAVKA Art Books

Krocínova 5, Praha 1 – Staré Město

Praha 110 00

Czech Republic

Podobné příspěvky

AKTUÁLNĚ: Dívka ve vlaku míří do kin!

Afri

Pejskové – nová pohádková knížka divadla MALÉhRY plná veselých příběhů

Afri

Dnes uplynulo 160 let od úmrtí Boženy Němcové

Afri