Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Novinka Jono a Kíš zábavnou formou přibližuje dětem radosti 
i rizika spojená s virtuálním prostředím

titulka_Jono-a-Kis

KNÍŽKA POD STROMEČEK: Novinka Jono a Kíš zábavnou formou přibližuje dětem radosti  rizika spojená s virtuálním prostředím

Jaké to je v nekonečném světě internetu? A dá se z něj dostat zpátky? Hana Roguljič zábavnou formou přibližuje dětem radosti i rizika spojená s virtuálním prostředím. 

To, že internet je užitečný a nebezpečný zároveň, slyší dneska děti ze všech stran. Nezřídka se však dobře míněná doporučení a rady dospělých minou účinkem. O to vítanějším pomocníkem je nová knížka Hany Roguljič s ilustracemi Andrey Tachezy nazvaná Jono a Kíš. Malí čtenáři spolu se sourozenci Jonem a Kíš, kteří se najednou úplně celí ponoří do internetu, zažívají parádní dobrodružství při jeho prozkoumávání a hledání cesty ven.

Žít tak v Minecraftu! Postavit si skromný hrádek, farmařit a kutat diamanty, být naprosto svobodný, nemuset spát, necítit bolest, o všem rozhodovat sám… No nechtěl by to každý páťák? Jonovi a jeho sestřičce Kíš se to podaří. Jednoho odpoledne prostě zmizí v notebooku jako v černé díře a ocitnou se v nekonečném světě internetu. Jaké to tam je? Kdo to vlastně řídí? A dá se vůbec dostat zpátky?

Hana Roguljič, Andrea Tachezy: Jono a Kíš / nakladatelství Větrné mlýny / 208 stran / doporučená cena 399 Kč

Michaela Fialová Rozšafná

Podobné příspěvky

Dětské knižní novinky z Bambooku k zahnání nudy

Afri

Smrt je dřina – kniha o hrůzách občanské války v Sýrii

Afri

Brilantní esej britského historika Tonyho Judta

Afri