Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Novinky z nakladatelství GRADA

Reknihy

OBR z mlhyObr z mlhy

Mytická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje 

Autor: Loubry Jerome

Kdo je tajemný Obr z mlhy, jehož sériové vraždění před patnácti lety děsilo obyvatele Detroitu a který se zřejmě znovu vrátil na místo činu? Když se v sychravých ulicích znovu začnou ztrácet děti, musí detektiv Stan Mitchell spojit síly s mladou inspektorkou Sarah Berkhampovou – než se ale postaví tajemnému zabijákovi, musí čelit vlastním démonům.

V kolektivu oblíbená

Hana a její neobyčejně každodenní cesta mezi knihami

Autor: Taussig Pavel

ISBN: 978-80-271-3013-9

Rozmarný příběh osmnáctileté doručovatelky Hany z prostředí nakladatelství v Bratislavě se odehrává v padesátých letech 20. století. Tehdy bylo lehké dostat se do vězení, jako se to podařilo Haninu otci. Hana se se situací musí nějak vypořádat, a tak začíná její nový život – obyčejný život v absurdních časech a její hořkosladká cesta mezi knihami.

 

Aristokrat

Autor: Mazáč Antonín

ISBN: 978-80-271-3353-6

Co znamená podivný symbol – písmeno A v trojcípé hvězdě a kruhu nalezený na torzu lidského těla? Na to se snaží přijít ambiciózní policistka Andrea se svým týmem. Vyšetřování jede na plné obrátky. Reakce na sebe nenechají dlouho čekat a přinášejí s sebou i stínového protihráče, jenž je schopen kvůli své ochraně volit i ta nejkrajnější řešení…

 

Liga odvážných lam – Lama to zvládne

Autor: Darlisonová Aleesah

 

ISBN: 978-80-271-3140-2

Ligu odvážných lam tvoří skupina všehoschopných tajných agentů. Tentokrát dojde v Lama Yorku k loupeži a později ještě ke krádeži diamantů. Podaří se lamím agentům společně odhalit pravého pachatele?

 

 

Python

Kompletní příručka jazyka pro verzi 3.10

Autor: Pecinovský Rudolf

ISBN: 978-80-271-3442-7

Kniha je věnována aktuální verzi 3.10 jazyka Python. Využijí ji ti, kteří potřebují občas napsat jednoduchý program, je také vhodná jako doprovodná učebnice ke kurzům programování i jako referenční příručka

Renata Peštová

GRADA Publishing a.s.

Podobné příspěvky

Vychází kniha Jiří Šetlík: Provázejí mne životem

Petr Ondrášek

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knižní novinkou Vojáčci

Afri

Kniha Rozlomená doba 1908 – 1928, Avantgardy ve střední Evropě

Petr Ondrášek