Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Pokračování spicy komiksové série Sunstone právě vychází!

Úspěšná romantická sága se vrací se zbrusu novým příběhem! Jedním z hodně zajímavých a atypických projektů Nakladatelství CREW, byla romantická trilogie Sunstone, za kterou stál scenárista i kreslíř chorvatského původu Stjepan Šejić.

SUNSTONE: MILOST!

Komiksová série, která přitáhla pozornost nejen překrásnou kresbou, ale i humorem a silnými emocemi. Sunstone byl mezi tituly Nakladatelství CREW vážně nepřehlédnutelný komiks – nejenže to byla romantická vztahovka, ale byla to romantická lesbická vztahovka v sado-maso provedení! Ale nenašli jste v něm snahu šokovat či sázku na lacinou erotiku, byl to úsměvně, civilně a s obrovským nadhledem vyprávěný příběh, ve kterém se hrdinky potýkaly s problémy kolem citů, sexu a svých fetišů.

Komiks, který ale zaujal i čtenáře, co BDSM zrovna nemusí.

„Když se řekne BDSM,“ říká šéfredaktor Nakladatelství CREW Jiří Pavlovský, „většina lidí si představí něco jako Padesát odstínů šedi. Spoustu bičíků a pout a milionářů. Ale Stjepanu Šejićovi se povedlo tohle téma pojednat s humorem a citlivostí. Není to jen o vázání, je to o důvěře, odpovědnosti a samozřejmě, lásce. O obyčejných lidech s trochu neobyčejnými koníčky.“

Po měsících zmatků, nezachycených signálů a zármutku spojila Ally s Lisou láska a BDSM. Jejich kompletní příběh u nás vyšel ve třech knihách a příběh dvou dívek se uzavřel. Ale Stjepan Šejić se po letech do svého světa a ke svým oblíbeným postavám vrátil. Vrátil se před události trilogie, k prvním láskám svých hrdinů a hrdinek, k prvním pokusům na poli BDSM, k prvním snahám vyrobit si nějaké pomůcky, k prvním návštěvám sex shopů… Prostě k prvním krokům na cestě k tomu stát se „sexuálním nerdem“. Nová řada sice vrací do hry většinu známých postav, ale především se věnuje Alanovi a Anne, jedním z nejdůležitějších lidí Allyina a Lisina života. Zažívají rozkvět vlastní lásky a touhy, a jejich minulost ovlivňuje nejen jejich nové vztahy, ale rovněž základy celé komunity přátel a milenců. „Druhá série je možná ještě osobnější a vůči běžným čtenářům přístupnější, než byla první,“ říká Jiří Pavlovský.

„Koneckonců, kdo neměl v dospívání problémy s hledáním sebe sama, kdo si občas nepřipadal úplně mimo, kdo si občas nebyl jistý, jestli jsou jeho touhy úplně v pořádku a jestli by se kvůli nim nemohl stát terčem posměchu? Milostná a životní tápání jsou blízká všem – zvláště, když jsou pojednávána s takovým humorem a nadhledem, jako v případě série Sunstone. Stjepan Sejić dokáže vyprávět o ožehavých tématech s takovou lehkostí a pohodovým postojem, že to člověka prostě musí oslovit – ať už má na BDSM či podobné jiné zábavy jakýkoliv názor.

Staví příběh především na sympatických postavách, a i díky tomu se dají jeho díla považovat za takovou BDSM verzi Jak jsem poznal vaši matku.“ 

To, že je Stjepan Šejić neskutečně talentovaný tvůrce, to už dokázal nejen na Sunstone, ale kupříkladu i na komiksu Harleen či Death Vigil. A teď začíná jeho nová sága plná humoru a srdcebolu: MILOST!

Michaela Šerá

Nakladatelství­ CREW s.r.o.
www.crew.cz

Podobné příspěvky

Školní práce, která Vás může zabít

Afri

Smrt je dřina – kniha o hrůzách občanské války v Sýrii

Afri

Psychologický román Smrtelný hřích

Afri