Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Potrhlé rodinné historky a eskapády neobyčejných příbuzných

Potrhlé rodinné historky a eskapády neobyčejných příbuzných pohledem manželky, matky již odrostlých puberťáků a paničky postaršího psa s duší věčného štěněte. Jaké to je, když překročíte padesátku – hranici počínající dospělosti? Musíte se proměnit z technického dinosaura na obstojného uživatele moderních technologií a ke všemu ještě ukočírovat bláznivou rodinu? Alžběta Ottová se s vámi v knize Vzpomínky má každý s podtitulem Život je prostě báječný! podělí o své bizarní životní příběhy. Nejste v tom sami!            

Vzpomínky má každý

Život je prostě báječný!

„Život je jak jízda na řetízkovém kolotoči. Než jsem se stačila párkrát projet, nějakým záhadným způsobem změnily mé vlasy barvu z černé na šedivou. Je mi skoro šedesát, i když mé vnitřní „já“ se cítí na sotva odrostlejších třicet let,“ úvodní slova knihy napoví, že se nejedná o žádnou smyšlenou romanci, ale skutečný příběh bez cenzury a krému proti vráskám. Vítejte ve světě, kde gravitace vítězí, kůže povoluje, vrásky se navzájem kopírují a vy začínáte připomínat zmačkaný papír. Tehdy si uvědomíte, že mládí se odporoučelo a vy můžete čerpat pouze ze svých vzpomínek.

Alžběta Ottová, žije v rodinném domě na okraji Prahy, který sdílí se svým mužem, postarším psem s duší věčného štěněte a příležitostně se svými již odrostlými puberťáky.

V rámci nedobrovolného osidlování pohraničí se její kolébkou stalo Podkrušnohoří. Vlivem minulého režimu přišla o možnost studovat své vysněné obory, literaturu a malířství, a musela se smířit se studiem stavební průmyslovky, ke kterému jen stěží nacházela cestu. Většinu života zasvětila rodině a práci v rodinné firmě. V současné době je zaměstnána v oblasti cestovního ruchu.

Svým založením je rozený snílek a nikdy nepřestala fantazírovat. Už jako dítě přispívala do školního časopisu a později pro své potomky vymýšlela pohádky a neuvěřitelné příběhy, které vlastnoručně ilustrovala.

Pavla Linhartová, PR a propagace

GRADA Publishing, a.s

www.grada.cz

O společnosti GRADA Publishing:

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů.

Od roku 2015 nakladatelský dům rychle expanduje i mimo oblast kvalitní odborné literatury. Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. A ani pět novějších značek nakladatelství na knižním trhu jistě nepřehlédnete.

První, u čtenářů úspěšnou značkou je COSMOPOLIS, přinášející zahraniční i českou beletrii všech žánrů.

Další již zavedenou značkou je BAMBOOK, značka dětské literatury předkládající malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů. Značkou věnující se poznání, tématům z oblasti zdravého životního stylu, body-mind, spiritualitě či ekologii, je ALFERIA.

Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu.

Prozatím poslední, rychle rostoucí značkou Nakladatelského domu GRADA je BOOKPORT, unikátní projekt online knihovny, který již dnes disponuje třetinou všech e-knih v ČR.

www.grada.cz.

Podobné příspěvky

Rallye Dakar: Peklo na zemi, kniha Ollie Roučkové o nejtěžším závodění v jejím životě

Jaroslav Hauer

V nakladatelství CPRESS vychází kniha Lucie Bechynkové Opravdové zločiny

Afri

Drsný romantik Rosťa Osička vydal svou knižní zpověď

Šebík