Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop Kultura Literatura

Křest knihy S motorkářem u stolu

s motorkarem u stolu

Humorné historky a příběhy lidí, kteří mají jako svého koníčka cestování na dvou kolech se silným motorem, se tentokrát točí okolo neodmyslitelné součásti každého výletu, kterou představují chutná jídla. Samozřejmě že nechybí potřebné ingredience, postup přípravy a také fotografie výsledného pokrmu.

S motorkářem u stolu

Kniha Josefa Káďi Kadeřábka volně navazuje na motorkářské průvodce po Čechách (2015), Moravě (2016) a Slovensku (2018).

kada krest knihyKuchaři z povolání jistě prominou, že někdy vše není přesně podle zásad gastronomie, ale právě proto, že řadu uvedených „mňamek“ a „gáblíků“ připravovali většinou lidé bez odborného vzdělání, tak je to i povzbuzením pro ty, co by se do nějakých náročných kuchařských akcí běžně nepustili.

Ukázka z prologu knihy

Milý čtenáři,
ať už jsi motorkář, nebo jen milovník dobrého jídla a pití, tak se Ti právě do ruky dostala knížka, která se snaží spojit obě tyto vlastnosti, nebo lépe řečeno koníčky. Není to tedy klasický průvodce ani nějaká běžná kuchařka s popisem ingrediencí a se správným postupem přípravy. Všechno, jak tu popisuji, jsem na cestách se svými kamarády zažil a ochutnal.

krest knihyVětšinu svého života jsem strávil v sedle motocyklu a ve třech knížkách jsem zaznamenal svoje zážitky, příběhy a trasy, které jsem se svými přáteli prožil na cestách po Čechách, Moravě a Slovensku. A protože jsme jezdit nepřestali, bylo jasné, že musí vzniknout něco jako pokračování. Ve svých průvodcích totiž popisuji nejen trasy a zajímavosti, ale také kulinářské speciality země nebo oblasti, kterou právě projíždíme. No a právě časté dotazy čtenářů na lahůdky, které jsme konzumovali na cestách a které jsou popisovány s tak sugestivní radostí z jídla, že to čtenáře přímo nutí něco sníst, rozhodly o tom, že jsem sepsal tuto knihu. Možná k tomu také přispěl fakt, že práce v pohostinství byla moje původní profese, a tak mně zůstala na celý život „pod kůží“.

krest knihyDoufám, že při popisu jídel bude čtenář přímo cítit tu vůni a chuť a začne přemýšlet, kdy se do přípravy jídla pustí. Důležité při čtení příběhů, v kterých hraje hlavní roli jídlo, je to, aby si čtenář řekl, že to přeci nebude tak těžké uvařit a že on to určitě taky zvládne. Samozřejmě že mně při psaní hodně pomohlo, že jsem za ta léta poznal velkou spoustu prima lidí. V motorkářské komunitě je totiž obvyklé, že díky společné lásce ke dvěma kolům má motorkář přátele skoro po celém světě. Kdysi na konci „devadesátek“ jsem se – díky organizování srazů příznivců motocyklů značky Harley-Davidson v Praze na Džbáně – potkal se stovkami motorkářů. Téměř od každého z bikerů nebo představitele klubu jsem následně dostal pozvání na jejich akce a srazy.

Vypadalo to, že po zbytek života nebudu dělat nic jiného než jezdit po Evropě (nebo spíš po celém světě) a navštěvovat známé. To pochopitelně nebylo možné, ale je jasné, že jsem se snažil využít nabídek na poznávání krás jiných zemí co nejvíce. A právě díky těmto bohatýrským jízdám s kamarády z jedné stopy jsem zažil spousty dobrodružství, nasál atmosféru řady překrásných míst a nasbíral také kulinářské zkušenosti, o které bych se chtěl podělit. Zážitky a pár receptů z cest po cizině jsou takovým malým bonusem, ale hlavní náplní této knihy jsou gastronomické speciality, které popisuji v rámci „československého putování“…

Jeden recept na ukázku

Jihočeský játrovec Suroviny (4 porce):
500 g vepřových jater
5 větších žampionů
2 středně velké cibule
400 ml smetany
2 polévkové lžíce hladké mouky
sůl, pepř, majoránka, olej

Postup

Příprava nezabere více než cca 20 minut. Na oleji orestujeme cibuli, játra nakrájíme na širší nudličky, přidáme je k cibuli, promícháme a necháme „zatáhnout“. Oloupané žampiony nakrájíme na plátky a přidáme k játrům.

Podlijeme malým množstvím vody a dusíme doměkka. Ve smetaně rozkvedláme mouku, přidáme sůl, majoránku a pepř a chvilku vše provaříme. Podáváme s opečenými bramborami nebo jen s čerstvým chlebem. K tomuto pokrmu se výtečně hodí vychlazené pivečko. Dobrou chuť!

Motorkar, vozickar a VltavaJosef Káďa Kadeřábek (*1954) vyrůstal u svých prarodičů v Praze 8 na Slovance. V patnácti letech už vlastnil první řidičák a všechen volný čas věnoval motocyklům. Přes množství různých značek, s nimiž najezdil mnoho kilometrů, se nakonec dostal ke svému celoživotnímu snu – motocyklu Harley-Davidson. Byl u zrodu Prague Chapter – Harley Owners Group a později se stal i jeho ředitelem. Patřil také k organizátorům slavných srazů této značky v Praze na Džbáně. Zvláště za jeho ředitelování – po roce 2000 – patřily srazy k velmi oblíbeným a do Prahy se sjížděli motorkáři z celého světa. Je zakladatelem a předsedou MDA RIDE, největší charitativní motorkářské akce nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Výtěžek putuje na individuální pomoc lidem se svalovou dystrofií.

Josef Káďa Kadeřábek

S motorkářem u stolu, vydalo nakladatelství Brána

240 stran, doporučená cena 399 Kč

Helena Frantová – PR manažerka
Euromedia Group, a. s.
www.euromedia.cz

MDA RIDE

MDA RIDE je společnost lidí, kteří se rozhodli dobrovolně pomáhat lidem se svalovou dysfunkcí po vzoru americké Love Ride. Mimo samotnou finanční pomoc se MDA RIDE zaměřuje i na edukativní činnost a přibližuje populaci osvětu svalové dystrofie. Součást aktivit charity MDA RIDE je i kulturní činnost, kdy během benefiční akce se na pódiu představí celá řada umělců a sportovců, kteří tuto myšlenku podporují.

Podobné příspěvky

Muzeum voskových figurín GRÉVIN znovu otevřeno

Jaroslav Hauer

Velká příležitost k poznávání dávné historie, kultury a literatury Kazachstánu

Afri

Ostrůvek vřelosti a hudebního pohlazení na duši od Markéty Fassati

Afri