Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura Tiskové Zprávy

Šlehněte si Langera!

„Občas si domýšlivě myslím, že mé glosy jsou nejen moudré, ale dokonce i vtipné! :-)“ komentuje Ivan Langer s nadsázkou svou novou knihu Šlehy V Síti. V úterý 30. června vyšla nová kniha Ivana Langera s názvem „Šlehy V Síti“. „Šlehy“ jsou břitké glosy a krátké postřehy, kterými autor komentuje aktuální politické a společenské dění. Bez obalu, s vtipem, nadhledem i s přiměřenou dávkou sarkasmu a ironie.

O koronaviru, o vládě, o Evropě, o Babišovi, o lidech i o sobě

Pro pobavení i k zamyšlení, v kapesním formátu ideálním na cesty. Kniha navazuje na předchozí úspěšné tituly V Síti (2016), V Síti 2 (2017) a Sochobásně V Síti (2018). Všechna autorova díla je nově možné zakoupit také v e-shopu na www.slehy.cz.

„Libuji si v polemice. Miluji přiléhavé symboly. Obdivuji výstižné zkratky. Žárlím na antické bajkery. Lebedím si při sžíravé ironii. Užívám si sarkastické šlehy,“ uvádí sbírku Ivan Langer. Kniha „Šlehů“ je opět koláží autorových facebookových statusů, tentokrát ovšem aktuálnějších, kratších a často ironičtějších. „Občas si domýšlivě myslím, že mé glosy jsou nejen moudré, ale dokonce i vtipné! :-)“ dodává s nadsázkou autor.

Provokativní a inspirativní „Šlehy“ vydává nakladatelství Jonathan Livingston a stojí 169 Kč. Slavnostní křest proběhne ve stejný den jako uvedení na trh – 30. června. Titul navazuje na předchozí autorovy umělecké počiny: dvě sbírky V Síti (2016, 2017), sbírku Sochobásně V Síti (2018) a související putovní výstavu fyzických Sochobásní – sochařských reliéfů a plastik, které v loňském roce uvedly galerie v 7 městech napříč ČR (mj. pražská Galerie kritiků či plzeňská Galerie VisioArt). Souběžně s vydáním knihy se spouští také e-shop www.slehy.cz, kde si mohou čtenáři zakoupit všechny výše uvedené Langerovy knihy.

Podobné příspěvky

V Poslanecké sněmovně se diskutovalo…

Redakce

Muž v červeném kabátě

Redakce

Dalšího pytláka chytili pražští strážníci

Šebík