Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

V KAŽDÉ DUŠI JE MÍSTNOST, DO KTERÉ JE NEBEZPEČNÉ VSTOUPIT

kniha Terapie

V nakladatelství Motto vychází dlouho očekávaná kniha Terapie (449 Kč) od B. A. Paris, autorky bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží. V Terapii se spisovatelka vrací k tomu, v čem je nejlepší, a to k napínavému psychologickému thrilleru. Kniha získala ocenění Bestseller USA Today!

B.A._Paris_Albatrosmedia
B.A._Paris

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci.

Spisovatelka píše psychologické thrillery s ženskými hrdinkami. Hlavní vliv na ni prý měla Agatha Christie. „Četla jsem její knihy od dvanácti let a nikdy jsem nedokázala uhodnout, kdo je vrah. Snažím se stejně napínat i svoje čtenáře. Taky mě ovlivnila Kate Atkinson a Lionel Shriver, protože mají ve svých knihách silné ženské hrdinky,“ přiznala B. A. Paris.

Největší rozdíl mezi Terapií a ostatními psychologickými thrillery je pode ní zcela jasný. „Odehrává se v uzavřeném obytném komplexu a soustředí se na vztahy mezi přáteli a sousedy. Ve středu děje není pár, jako v mých předchozích knihách,“ uvádí.

„Napínavý román o uzavřené snobské londýnské komunitě, která je semeništěm tajemství a lží.“

– The Washington Post

„B.A. Paris ví, jak nezapomenutelným způsobem přinášet napětí.
– Tarryn Fisher, autor bestselleru New York Times The Wrong Family

„To, že si B. A. Paris dokáže mistrně pohrát s psychologickou linkou příběhu, už čtenářům předvedla mnohokrát. V románu Terapie to však ukazuje ve své dosud nejlepší formě. Posilněte si nervy, natrénujte zatajování dechu a rozcvičte prsty na chvatné otáčení stránek, protože tuhle knihu rozečtenou neodložíte!“

Lucie Zelinková, knižní influencerka (@luciezel)

Na webu Goodreads knihu označují jako nejočekávanější záhadu a thriller roku 2021.

  

  1. A. Paris

Pochází z francouzsko-irské rodiny. Vyrůstala v Anglii, později se ale s rodinou přestěhovala do Francie, kde několik let pracovala v mezinárodní bance, poté se rekvalifikovala na učitelku a s manželem založila jazykovou školu. Nyní opět žijí v Anglii a mají spolu pět dcer. Její literární kariéru odstartoval psychologický thriller Za zavřenými dveřmi, který se stal světovým i českým bestsellerem. Následovaly další úspěšné tituly V pasti lží, Přiveď mě zpátky a Dilema.

__________________________________________________________________________________

Produkce skupiny Albatros Media a.s. pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh cca 2 500 nových knih. Vedle osmnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, Domino, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, Mladá fronta, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon a Valer) vlastní také vydavatelství audioknih Voxi, prodejce elektronických knih Palmknihy.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.

Jana Fikotová

Podobné příspěvky

Autogramiáda Ivana Pilného na Světě knihy

Afri

Tatínkovu knihu dokončilo několik autorů, kvůli své nemoci ji sám dopsat nestihl

Afri

Tchyně je název nového románu Sally Hepworthové

Afri