Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

V nakladatelství CPRESS vychází kniha Lucie Bechynkové Opravdové zločiny

OPRAVDOVE ZLOCINY

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. LUCIE BECHYNKOVÁVYDÁVÁ SVOU PRVOTINU O NEJVĚTŠÍCH ZLOČINECH SVĚTA.

Opravdové zločiny


Bechynkova_LucieL
ucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, který získal cenu Podcast roku 2021, vás v knize vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Jak sama Bechynková přiznala, odjakživa si přála napsat knihu. „Když už jsem se vrhla na podcast a zpracovávala jsem všechny ty příběhy, říkala jsem si, že by bylo fajn, aby se k nim dostali třeba i lidé, co raději čtou než poslouchají a chtějí si na to, co jim někdo vypráví, sáhnout.“  Kniha obsahuje jen zahraniční zločiny, hlavně proto, že o českých zločinech už toho napsali jiní dost. „Přišlo mi proto zajímavější předat dál informace o tom, co se událo za našimi hranicemi,“ míní autorka pro kterou byly výzvou všechny případy.

Každý ve vás něco zanechá. Nejhorší jsou zločiny páchané na dětech, nebo na lidech, kteří byli nespravedlivě odsouzeni. Ale bavilo mě zpracovávat téma bankovní loupeže, ve které fanoušci kultovního seriálu La Casa De Papel najdou spoustu podobností, u kterých se tvůrci dost možná inspirovali,“ popisuje Bechynková, která aktuálně s kolegyní Barborou Krčmovou dál točí podcast a chystá se na křest knížky. A tak nějak potichoučku si možná už ukládá kapitoly pro případné další pokračování knihy o zločincích.

Lucie Bechynková
Moderátorka, zprávařka na rádiu Evropa 2 a velká milovnice zločinu. V jeho pasivní podobě, samozřejmě. Aby mohla využít svoji vášeň, rozhodla se příběhy šířit dál a s kamarádkou Bárou založila podcast Opravdové zločiny. Její další cesta tak logicky vedla k napsání stejnojmenné knihy o zločinu. Sama s oblibou říká: „Zůstaňte na svobodě a naživu!“

__________________________________________________________________________________

Produkce skupiny Albatros Media a.s. pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh cca 2 500 nových knih. Vedle osmnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, Domino, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, Mladá fronta, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon a Valer) vlastní také vydavatelství audioknih Voxi, prodejce elektronických knih Palmknihy.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.

Jana Fikotová

Podobné příspěvky

Školní práce, která Vás může zabít

Afri

Komiksová kniha nejen o skautingu

Afri

Nová kniha o Karlu Gottovi

Afri