Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce Výtvarné umění Praha

Malířka Slávka Krátká si v galerii Mánes postavila své vlastní městečko

Vernisáže se zúčastnily stovky účastníků, kteří s nadšením naslouchali libozvučnému hlasu herce a moderátora Miroslava Táborského. Mezi hosty byl i František Ringo Čech, který má stejně jako Slávka Krátká blízko ke stylu naivního umění. Vernisáž sklidila nespočet pozitivních ohlasů a její úspěch podtrhly prodané obrazy. Malířka již plánuje výstavu na příští rok v Dubaji.

Obrazy Slávky Krátké vyzařují pozitivní energii

Slavnostní zahájení svými proslovy obohatily také kurátorka výstavy a autorka projektu ART332 s Janem Homolou, Renáta Mužíková a akademická malířka Ludmila Kaprasová z Nadace českého výtvarného umění. Při prohlídce úchvatných obrazů měli návštěvníci možnost poslechnout si také hudební vystoupení kvarteta Harp Rock Můra.

Slávka Krátká se k malování dostala až kolem padesátky poté, kdy opustila vystudované stavitelství – projektování. Domy a stavby s ní však zůstaly a staly se ústředním motivem jejích obrazů. Barevné domečky, přímořské vesničky a pohlcující velkoměsta – to jsou obrazy Slávky Krátké, které vyzařují pozitivní energii, prodlužují nám bezstarostné léto plné radostných barev, nebo naopak vyvolávají pocity melancholie a nostalgie. Jak říká sama malířka: „domy byly vždy součástí mého života a jsou pro mě mnohem více než pouhé stavby. Za jejich okny a fasádami se skrývají nekonečné příběhy, které promítám do svých maleb.“

Stálou expozici má malířka ve své Galerii Slávky Krátké v Jungmannově ulici 18, kam se výstava z výstavní síně Mánes přesouvá již v úterý 26. září 2023. Galerie je návštěvníkům otevřena zdarma vždy od pondělí do pátku, 11:30 – 18:00 hodin, v sobotu od 11:00 do 16:00 hodin.

Ema Lujza Chudá

 

Podobné příspěvky

Čína na papíře a hedvábí – takový název nese online aukce

Redakce

V jubilejním 20. ročníku Pražského maratonu vyhrál Keňan Patrick Terer. Dodržel svůj loňský slib.

Redakce

Skvostná umělecká díla na aukci Galerie KODL

Redakce