Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura

Martina Babišová si odnesla další mezinárodní filmovou cenu

BAA_WIN-Babisova
Po úspěchu na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde si Martina odnesla cenu za nejlepší ženský herecký výkon v titulní roli, bodovala tato herečka i na festivalu v New Yorku. Best Actor Award vybírá po celém světě začínající a talentované herce a herečky, kteří na sebe upozornili svými výkony především v nezávislé sféře filmu. Mezi vybranými a následně i oceněnými herci byla i česká herečka Martina Babišová, a to za svůj výkon v hlavní roli v krátkém hororovém filmu Visitor (2020). Martina Babišová na udílení cen získala jedno z ocenění a to Silver Award za nejlepší ženský herecký výkon v hororovém filmu.

Martina Babišová si odnesla další mezinárodní filmovou cenu

hoky & Morthy hlavní fotoOcenění za nejlepší herecký výkon na filmovém festivalu v New Yorku mi udělalo radost stejně jako ocenění z Toronta. V obou dvou zemích, v Americe i v Kanadě je domácí násilí hodně probíraným tématem, a to je podle mně jeden z důvodů, proč tam měl film tak dobré ohlasy a hodnocení. Popravdě je ale pro mě vždycky největším oceněním, když mi někdo svěří hezkou roli a dá ve mě důvěru,” říká Martina, která ale touto dobou žije již jinými snímky.

Visitor Babisova“Dotočila jsem teď dva filmy. Smímek Rudolfa Havlíka Minuta věčnosti a snímek Andyho Fehu Shoky & Morthy: Poslední velká akce. Myslím si, že oba dva filmy jsou docela odvážné nevšední počiny a možná trochu rozvíří tuzemský filmový rybníček. Minuta věčnosti je dobrodružný thriller, který se odehrává na Islandu a je o komplikovaném vztahu otce a dcery. Hraju v něm hlavní roli spolu se skvělým Jiřím Langmajerem. A Shoky & Morthy: Poslední velká akce je odvážná žánrovka, u který se budete jak smát, tak se bát, a nejednou vás dost překvapí. V tý jsem hrála po boku Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka hlavní ženskou roli, svéráznou lovkyni duchů Lucii,” prozrazuje Martina.

Jaké bylo natáčení na Islandu s Jiřím Langmajerem?

“Natáčení Minuty věčnosti bylo skvělý dobrodružství. Natáčeli jsme v devíti lidech na liduprázdným Islandu, což nás určitě hodně stmelilo. Nikdo neodjížděl večer kvůli závazkům, byli jsme všichni celou dobu spolu a museli jsme si pomáhat, protože nás bylo na celý film jen devět a protože natáčení venku v zimě na Islandu není procházka růžovým sadem, která by se dala dopředu hezky naplánovat. Takže jsme některé věci museli vymýšlet trochu za pochodu až za běhu, ale o to by měl být film opravdičtější a větší srdcovka. Jirka Langmajer byl skvělý filmový táta a parťák na cestu. Každý den jsme při natáčení nachodili pár kilometrů a po večerech jsme všichni spolu tahali techniku, vařili večeři, hráli ping pong a po vzoru Jirky se pokoušeli otužovat. Ego šlo stranou a bylo to skvělý,” pochvaluje si Martina.

A co by prozradila o vzniku filmu se Štěpánem Kozubem a Jakubem Štáfkem?

“Před natáčením filmu Shoky a Morthy: Poslední velká akce jsme byli s režisérem za opravdickým lovcem duchů z Brna, abychom se o jeho řemesle dozvěděli víc. Samotný natáčení byla velká sranda, kluci házeli jeden fórek za druhým, takže o zábavu bylo postaráno, i když kamera zrovna nejela. Natáčelo se i pár akčních scén za pomoci slavného českého kaskadéra Martina Huba. Pár menších kaskadérských kousků jsem si dělala sama a moc mě to bavilo. Oba filmy pro mě byly srdcovka a jsem za ně vděčná,” dodává Martina.

Martina ale nezapomíná ani na relax, který je po náročném natáčení potřeba

“Před pár dny jsem se vrátila z Bali, kde jsem relaxovala a učila se surfovat. Surfování mě strašně bavilo, i když mě moře několikrát vymlelo tak, že jsem měla písek i v zubech. Nejdůležitější ale je se nevzdávat a naučit se dobře padat a zase vstávat, jak už to v životě bývá. Momentálně připravuju svůj vlastní seriál Ema mele maso. Snažím se ve svém volném čase psát věci, které mi tady v Česku chybí a které bych tady ráda viděla. Soustředím se na zajímavé všestranné ženské postavy a Ema mele maso by k tomu měla být ještě i řádně temná podívaná,” láká Martina na svůj budoucí výtvor.
Martina je mladá herečka, která se už objevila ve spoustě velkých a úspěšných filmových projektech, jako je seriál Carnival Row (2019), Haunted (2018 – 2019) nebo Normal People (2020) ale také i ve vysoce sledovaných českých seriálech jako jsou Specialisté (2020) či Dáma a Král (2019).    

Nikol Klevcovova

Podobné příspěvky

Komedie Láska a párečky! To musíte vidět!

Jaroslav Hauer

Ceny Thálie mají své majitele, přinesly nejedno překvapení

Jaroslav Hauer

Hadouken! přivedli publikum na Sázava Festu do varu

Afri