Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kino Kultura

Megastar herečka Catherine Deneuve zahájí FEBIOFEST

Catherine Deneuve, Arnaud Desplechin, Leos Carax a Daniela Kolářová převezmou cenu Kristián.

Královna francouzského filmu, jak bývá Deneuve často nazývána, v pátek 16. března uvede diváky i kritiky oceňovanou filmovou tragikomedii Vánoční příběhrežiséra Arnauda Desplechina, za kterou získala v roce 2008 zvláštní cenu na MFF v Cannes.
Na Febiofestu ji diváci mohou vidět také v dalším filmu Arnauda Despelchina Králové a královna.

Arnaud Desplechin přijede do Prahy v druhé půli festivalu a uvede v rámci profilu svůj poslední film Ismaelovy přízraky.

V rámci profilu představí 25. Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest významného francouzského režiséra Leose Caraxe a připomene tři zásadní díla jeho filmografie: Zlá krev(1986), Milenci z Pont-Neuf(1991),Holy Motors(2012) a poprvé uvede dokumentární portrét tohoto svébytného autora Mister X. Leos Carax převezme v Praze cenu Kristiánza celoživotní přínos světovému filmu.

 25. ročník MFF Praha – Febiofest ocení významnou českou herečku Danielu Kolářovou cenou Kristián.

U příležitosti ocenění Daniela Kolářová uvede na festivalu film Jana Svěráka Obecná škola v sobotu
17. března od 18 hodin v CineStar Praha – Anděl.

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest je již 25 let nepřehlédnutelnou přehlídkou české i světové kinematografie, která si drží vysoký standard a kredit u filmařské obce i diváků. Festival vznikl
po sametové revoluci vprosinci 1993 v rámci studia nezávislé původní české dokumentární tvorby – Filmové a televizní společnosti FEBIO. Založili jej ředitel FEBIA, filmový a televizní režisér Fero Fenič, a filmový publicista Pavel Melounek. Z původní filmové přehlídky se postupem času stal největší pražský filmový festival zaměřený nejen na celovečerní filmy, ale také na experimentální kinematografii, dokumenty či rozsáhlé retrospektivy. Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest je také výjimečnou akcí z pohledu zastoupení různých národnostních kinematografií, koncepce festivalu vždy vychází ze současného dění a národních akcí napříč různými zeměmi světa.

Podobné příspěvky

Prague Food Festival 2013, aneb "Nejezte blbě!"

Afri

Poletíme? a Mucha odstartují koncertní léto na Střeleckém ostrově.

Šebík

Na Staroměstské radnici je k vidění výstava jak se Ne!chovat v přírodě

Afri