Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Kultura

METRONOME PRAGUE WARM UP 2021

Foreverkral

Nejprve zveme na unikátní komorní festival s velkým programem KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE. Náš tým se podílí na realizaci této výjimečné akce, kterou zaštítil legendární zpěvák MICHAL PROKOP. Uskuteční se ve dnech 13. a 14. srpna nedaleko Prahy na krásném statku Všetice. V dalším týdnu, ve středu 18. srpna, se v Praze odehraje mimořádná hudební akce. Síly v ní spojí americký dirigent STEVEN MERCURIO, zakladatelé skupiny PRAŽSKÝ VÝBĚR MICHAEL KOCÁB & MICHAL PAVLÍČEK, ČESKÝ NÁRODNÍ SYMFONICKÝ ORCHESTR a hosté: XAVIER BAUMAXA, VIKTOR DYK, HANA KOSNOVSKÁ, MICHAL SKOŘEPA. Akce s názvem 30 LET BEZ OKUPANTŮ – PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY zve na Křižíkovu fontánu na Výstavišti Praha.

METRONOME PRAGUE WARM UP 2021

metronome-2019Náš slogan MUSÍME TO NAŽHAVIT dostane prostor již o víkendu 26.-28. srpna, kdy vás METRONOME PRAGUE STAGE se třemi tuzemskými koncerty bude bavit na pražské náplavce. A pro letošek jsme nachystali i mezinárodní hudební akci METRONOME PRAGUE WARM UP 2021, kterou si společně pořádně užijeme na pražském Výstavišti. Potvrzená je MORCHEEBA a další interpreti. Akci završí pocta jednomu z nejúspěšnějších českých hudebníků ve světě FOREVER KRÁL. Celý program obou akcí vám zašleme již brzy, na začátku srpna. 

VSTUPENKY METRONOME PRAGUE WARM UP 2021

FOREVER KRÁL – 12. ZÁŘÍ 2021

Jedinečná koncertní pocta FOREVER KRÁL završí nejen Metronome Prague Warm Up, ale i takzvaný Týden s Ivanem Králem, který proběhne na začátku září v Praze. Na pražském Výstavišti budou znít písně světově proslulého českého rockového hudebníka Ivana Krále. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti www.GoOout.cz za 600 korun. Koncert je také součástí všech akcí, na které platí třídenní vstupenka Metronome Prague Warm Up.

MUSÍME TO NAŽHAVIT

Připomeneme nejslavnější písně napříč Královou kariérou, jež sám napsal, produkoval nebo se na nich podílel coby interpret. S doprovodnou kapelou, kterou pro tuto příležitost sestavil Králův dlouholetý spoluhráč kytarista JAN PONOCNÝ, vystoupí špička tuzemské hudební scény. Prvními zveřejněnými jmény vystupujících jsou MIRO ŽBIRKA, IVAN HLAS LENNY. Hity včetně Dancing Barefoot, Bang Bang, Pumping for Jill, Because the Night, Mám svůj stín nebo Winner Takes All a řadu dalších odzpívají téměř dvě desítky interpretů. Známé melodie a riffy v novém podání doplní vzpomínky Králových slavných hudebních souputníků a spolupracovníků ze světové i tuzemské scény. Jedinečnou koncertní poctou chceme plasticky připomenout osobnost a muzikantství Ivana Krále. Na jediný večer ožijí jeho slavné melodie. A společně mu vzdáme hold za to, co pro tuzemskou i světovou hudební scénu udělal.

KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE 2021 BUDOU

Vsetice-festivalJedna z největších akcí letošní sezony festival KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE se nezadržitelně blíží do svého pátého ročníku. Jeho spoluzakladatel a hudební garant MICHAL PROKOP s organizátory vybrali více než dvě desítky účinkujících napříč hudebními styly, žánry a generacemi, jak je u této akce zvykem. 13. a 14. srpna si v malebném prostředí středočeského statku Všetice vychutnáme to nejlepší z českého rocku, blues, funku či alternativní hudby. Poslední vstupenky jsou k dostání v síti www.GoOut.cz.

Hvězdou pátečního programu nebude nikdo jiný než právě MICHAL PROKOP s částečně inovovaným obsazením své kapely FRAMUS FIVE. Legenda českého rockového zpěvu zde v „domovském prostředí” nejen pokřtí nové album Mohlo by to bejt nebe…, které vyšlo letos v květnu a jehož kmotrem bude písničkář JAN BURIAN, ale v plné síle také oslaví půlkulaté pětasedmdesáté narozeniny. V pátek se na hlavní scéně vystřídají veteráni domácího bluesrocku KRAUSBERRY, fenomenální funk-rockové trio MINUS 123 MINUT, mladší krev festivalu SUNFLOWER CARAVAN a pár dalších zvučných jmen, v sobotu pak vedle sebe zazní romskou náturou protagonistů kořeněný rock TERNE ČHAVE, solidní pop KATEŘINY MARIE TICHÉ, kterou doprovodí BANDJEEZ, elektro-šansonový projekt Martina Němce LILI MARLENE, precizní multižánrová hudba aktuálního objevu domácí scény COLORFUL PEOPLE, hlavní hvězda sobotního večera PRAŽSKÝ VÝBĚR a opět pár dalších skvělých kapelPo celou dobu poběží i alternativní scéna zvaná Všetická jízda. Ta představí řadu zavedených zejména klubových kapel jako Kill The Dandies!, Jiříkovo Vidění, Do řady!, Lahká Múza, Nauzea Orchestra, Magnetik, Pigstyle a další. 

Festival nabízí různé možnosti ubytování. V hotelu Všetice či v zážitkových stanech s postelemi, tzv. Chill Village. Rezervace na recepce@hotel-vsetice.cz. Nebo si můžete na přilehlé louce postavit stan či zaparkovat obytný vůz. Rezervace skrz www.GoOut.cz

30 LET BEZ OKUPANTŮ – PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY

Prazsky-vyberKoncert PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY Michaela Kocába, Michala Pavlíčka a Českého národního symfonického orchestru bude zároveň oslavou třiceti let od odchodu sovětských vojáků z tehdejšího Československa. Pražský výběr oslavil odchod sovětských vojsk již před třiceti lety na zcela vyprodaném koncertě „Adieu, CA” (Sbohem, Sovětská armádo), jehož se zúčastnil tehdy i Frank Zappa. Nynější koncert navazuje na tuto mimořádnou událost, která vyjadřovala euforii svobodomyslných Čechů z obnovené svobody. Jako host a předskokan zazpívá XAVIER BAUMAXA a ČESKÝ NÁRODNÍ SYMFONICKÝ ORCHESTR přijede z New Yorku dirigovat STEVEN MERCURIO. Vstupenky v ceně 800 Kč, 1100 Kč a 5000 Kč pro podporovatele ve VIP zóně se již začaly prodávat přes distribuční společnost www.GoOut.cz. Každý návštěvník získá půlroční předplatné nového Týdeníku FORUM, pakliže se během nákupu vstupenky k odběru novin zaregistruje.

VSTUPENKY PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY

METRONOME KLUB

Všem, kteří jste si zakoupili vstupenky před 18. březnem 2021 a trpělivě čekáte, až se vyřeší veškeré přesuny i těm z vás, kteří jste si koupili nové vstupenky obsahující členství v nově založeném virtuálním klubu, přišla již oficiální pozvánka. Jsou v ní instrukce, jak se do klubu přihlásit, jak získat první z výhod v podobě speciální ceny vstupného na METRONOME PRAGUE WARM UP. Neváhejte se přihlásit. Pokud vám pozvánka, nedorazila, obraťte se na nás odpovědí na tento e-mail. 

Děkujeme moc všem za vaše zapojení. Úplně nejvíc je včasný nákup vstupenek. A budeme také rádi, když nás budete sledovat na webuFacebooku, InstagramuTwitteru či Linkedinu a pokud třeba také pozvete vaše přátele do oficiální události na Facebooku k Warm Upu: www.facebook.com/events/487519449008721

Za pořadatelský tým hudebního festivalu Metronome Prague,

David Gaydečka & Martin Voňka

 

(ENGLISH FOLLOWS)

ENJOY AN UNTRADITIONAL FESTIVAL SUMMER 2021 WITH US! 

ForeverkralGreetings to you all in the middle of summer. We have some news for you and summer music and festival tips for August and September. In September, we will follow up with the announcements of confirmed names for the year METRONOME PRAGUE 2022.

First, we invite you to a unique festival with limited capacity, but large program KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE. Our team participates on this exceptional event, which is supported by the legendary Czech soul-rock singer MICHAL PROKOP (www.youtube.com/watch?v=3hu487sCZT0) . It will take place on 13th and 14th August weekend near Prague on the beautiful Central Bohemian farm Všetice (https://www.hotel-vsetice.cz/eng/home). The following week, Wednesday 18 August, an extraordinary music event will take place in Prague. The American conductor STEVEN MERCURIO, the founders of legendary Czech rock group PRAŽSKÝ VÝBĚR MICHAEL KOCÁB & MICHAL PAVLÍČEKCZECH NATIONAL SYMPHONY ORCHESTRA will join forces. The event entitled 30 YEARS WITHOUT OCCUPANS – PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY invites you to the Křižík Fountain at the Prague Exhibition Grounds.

Our slogan LET’S HEAT IT UP will get a space on the weekend of 26-28 August, when METRONOME PRAGUE STAGE with three domestic concerts will entertain you on the  embankment of Prague river Vltava. And for this year, we have prepared the international music event METRONOME PRAGUE WARM UP 2021, which we will really enjoy together at the Prague Exhibition Grounds. MORCHEEBA and other performers have been confirmed. The event will end with a tribute to one of the most successful Czech musician in the world: FOREVER KRÁL. You might remember IVAN KRÁL in assoctiation with PATTI SMITH, IGGY POP, DAVID BOWIE. We will send you the entire program of both events soon, at the beginning of August.

Greetings to you all in the middle of summer. We have some news for you and summer music and festival tips for August and September. In September, we will follow up with the announcements of confirmed names for the year METRONOME PRAGUE 2022.

Vsetice-festivalFirst, we invite you to a unique festival with limited capacity, but large program KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE. Our team participates on this exceptional event, which is supported by the legendary Czech soul-rock singer MICHAL PROKOP (www.youtube.com/watch?v=3hu487sCZT0) . It will take place on 13th and 14th August weekend near Prague on the beautiful Central Bohemian farm Všetice (https://www.hotel-vsetice.cz/eng/home). The following week, Wednesday 18 August, an extraordinary music event will take place in Prague. The American conductor STEVEN MERCURIO, the founders of legendary Czech rock group PRAŽSKÝ VÝBĚR MICHAEL KOCÁB & MICHAL PAVLÍČEKCZECH NATIONAL SYMPHONY ORCHESTRA will join forces. The event entitled 30 YEARS WITHOUT OCCUPANS – PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY invites you to the Křižík Fountain at the Prague Exhibition Grounds.

Our slogan LET’S HEAT IT UP will get a space on the weekend of 26-28 August, when METRONOME PRAGUE STAGE with three domestic concerts will entertain you on the  embankment of Prague river Vltava. And for this year, we have prepared the international music event METRONOME PRAGUE WARM UP 2021, which we will really enjoy together at the Prague Exhibition Grounds. MORCHEEBA and other performers have been confirmed. The event will end with a tribute to one of the most successful Czech musician in the world: FOREVER KRÁL. You might remember IVAN KRÁL in assoctiation with PATTI SMITH, IGGY POP, DAVID BOWIE. We will send you the entire program of both events soon, at the beginning of August.

TICKETS – METRONOME PRAGUE WARM UP 2021

FOREVER KRÁL – 12th of SEPTEMBER 2021

The unique concert tribute FOREVER KRÁL will be final show as well for Metronome Prague Warm Up and for the so-called Week with Ivan Král, which both will take place at the beginning of September in Prague. Songs by the world-famous Czech rock musician Ivan Král will be performed at the Prague Exhibition Grounds. Tickets for the concert are on sale in the network www.GoOout.cz for 600 crowns. The concert is also part of all events for which a three-day Metronome Prague Warm Up ticket is valid

We will recall the most famous songs across Král’s career, which he himself wrote, produced or participated in as a performer. Hits including Dancing Barefoot, Bang Bang, Pumping for Jill, Because the Night, I Have My Shadow or Winner Takes All and many others will be sung by almost two dozen artists. The well-known melodies and riffs in the new performance will complement the memories of the King’s famous musical companions and collaborators from the world and domestic scene. With a unique concert tribute, we want to plastically remind the personality and musicianship of Ivan Král. His famous melodies will come to life for a single evening. And together we pay tribute to him for what he did for the domestic and world music scene.

KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE 2021 WILL HAPPEN – 13-14th of AUGUST 2021

Prazsky-vyberOne of the biggest music events of this season, the festival KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE VŠETICE, is irresistibly approaching its fifth year. Its co-founder MICHAL PROKOP and the organizers have selected more than two dozen performers across musical styles, genres and generations, as is customary for this event. On the 13th and 14th of August, in the picturesque surroundings of the Central Bohemian farm Všetice, we will enjoy the best of Czech rock, blues, funk and alternative music. The latest tickets are available in the network www.GoOut.cz.

The star of Friday’s program will be none other than MICHAL PROKOP with his band FRAMUS FIVE.  Veterans of Czech bluesrock KRAUSBERRY, the phenomenal funk-rock trio MINUS 123 MINUTES, the younger blood of the festival SUNFLOWER CARAVAN festival and a few other resounding names will take turns on the main stage on Friday. KATEŘINA MARIE TICHÁ, accompanied by BANDJEEZ, electro-chanson project LILI MARLENE, precise multi-genre music of the current discovery of the home scene COLORFUL PEOPLE, the main star of Saturday night PRAŽSKÝ VÝBĚR and again a few other great bands that night on main stage. An alternative scene called Všetická jízda will run all the time. It will present a number of established club bands such as Kill The Dandies !, Jiříkovo Vidění, Do řada !, Lahká Múza, Nauzea Orchestra, Magnetik, Pigstyle and others.

The festival offers various accommodation options. In the hotel Všetice or in experience tents with beds, the so-called Chill Village. Reservations at recepce@hotel-vsetice.cz. Or you can set up a tent on the adjacent meadow or park a motorhome. Reservations through www.GoOut.cz.

Podobné příspěvky

Psychologický román Smrtelný hřích

Afri

Březnová Malostranská beseda ve znamení křtu alba Báry Polákové a oslav narozenin Vladimíra Mišíka

Šebík

Račte vstoupit do muzea

Afri