Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

MISTR ZÁBAVNÍHO UMĚNÍ 2022

Mistr-2022

Umělecké sdružení Artes předávalo již v 7. ročníku prestižní ceny Mistr zábavního umění, ocenění udělované významným představitelům zábavního umění jejich vlastními kolegy sdruženými v Kolegiu zábavního umění. Cenu dostávají pouze výkonní umělci, kteří jsou zároveň uváděni do Síně slávy zábavního umění.

Mistr zábavního umění 2022

Simona StašováV letošním ročníku bylo uděleno celkem šest ocenění. Cenu Mistr zábavního umění si odnesli herečka Simona Stašová, moderátorka a spisovatelka Halina Pawlowská, muzikálový herec a zpěvák Daniel Hůlka a herci Miroslav Donutil a Petr Nárožný.

Poprvé v historii předávání tohoto ocenění byla maska Mistra předána posmrtně, a to zpěvačce Haně Zagorové, za kterou cenu převzal její manžel Štefan Margita. Hana Zagorová byla nominována několik měsíců před svojí smrtí a na převzetí ceny i setkání s kolegy se těšila. 

MargitaZavzpomínali na ni také Lucie Bílé a Standa Hložek, kteří cenu předali. Ostatní ceny předali herečka Jiřina Bohdalová, spisovatelka Marie Formáčková, skladatel Karel Vágner a předseda Uměleckého sdružení Artes a prezident Kolegia Jožka Zeman. Pořadem provázel moderátor Aleš Cibulka, v závěru vystoupil Ludvík Bohman. ředitel Intergramu.

Celý program vyvrcholil slavnostním křtem nového projektu Uměleckého sdružení Artes Síň legend zábavního umění, kam bylo uvedeno třicet tři již zesnulých osobností české filmu, divadla a hudby. Spolu s ní byla pokřtěna i nová kniha vydaná ve spolupráci s Artesem Nakladatelstvím Olympia Střípky české zábavy od Tomáše Hejny. Knihu slavnostně pokřtili Cibulka, Ludvík Bohman a režisér Tomáš Magnusek.

Lucie BilaMezi hosty, se kterými se mohli diváci potkat mimo jeviště, byli například hudební skladatel Zdeněk Barták, zpěvačka Miluše Voborníková, zpěvák Milan Drobný, humorista Milan Pitkin, zpěvák a publicista Vašek Vašák, moderátor Petr Jančařík a další.

Za Umělecké sdružení Artes

Tomáš Hejna

Záštita: Ministerstvo kultury
Hlavní partneři: Divadlo Lucie Bílé, Intergram, Nakladatelství Olympia, s.r.o.
Mediální partneři: Pražský magazín, Forbína, Naše rodina
Partnerské organizace: SVÚ, Nadace život umělce
Další partneři: Bolt, Fedia easy promotion

Podobné příspěvky

V Královské zahradě Pražského hradu se koná festival minipivovarů

Afri

STOP ŠIKANĚ

Jaroslav Hauer

Program na měsíc únor – music klubu MODRÁ VOPICE

Afri