Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových zvou na víkendovou akci KALEIDOSKOP

Portheimka_2021-06-19

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových a Museum skla Portheimka, srdečně zvou na  víkendovou akci KALEIDOSKOP. Návštěvníky nejoblíbenější a nejnavštěvovanější doprovodný program muzea se uskuteční v sobotu 19. června 2021 od 10 do 18 hodin v letohrádku Portheimka.

nadaceMuseum skla Portheimka pravidelně pořádá workshop výroby krasohledů (ve spolupráci s českou firmou Dr. Krasohled). Workshop patří mezi návštěvnicky nejoblíbenější a nejnavštěvovanější doprovodný program musea, kde si děti či dospělí jednoduše vyrobí a ozdobí vlastní kaleidoskop.

Tvůrčí možnosti této akce otevírají prostor pro vlastní sebevyjádření a tím zvyšují zájem o umění i ve volném čase. Touto cestou se snažíme seznámit širokou veřejnost s fenoménem ruční výroby krasohledů a jejich kouzlem pohyblivé mozaiky.

Vstup zdarma

V rámci speciální akce Kaleidoskop pro návštěvníky rozšíříme formu prezentace výroby krasohledů. Museum skla Portheimka ožije tvůrčí atmosférou při vzniku jedinečných děl od různých autorů. Sál krátkodobých výstav se stane kreativní laboratoří 7 výtvarníků, kteří vytvoří 14 jedinečných krasohledů. Návštěvníci budou moci pozorovat umělce různých oborů při práci a porovnávat jejich přístupy k tématu. Na jeden den se smažou hranice soukromí ateliéru umělce.

Slovo “kaleidoscop” je odvozeno z řeckých slov kalos (krásný), eidos (forma) a scopos (pozorovatel) – tedy “pozorovatel krásných forem”. Vytváří krásný obraz z reálného světa a to ať už je jakýkoliv.

I když je obraz uvnitř krasohledu iluzí, každý se do něj rád zahledí, protože může být únikem z fádnosti dosavadního vnímání světa. Rádi bychom proto finální díla, krasohledy, věnovali těm, kteří “krásný vhled” potřebují nejvíce – dětem v nemocnici.

Kaleidoskop

Sobota 19. června  10:00 – 18:00

Museum skla Portheimka

Pro sdílení na FB – post na Facebook  https://www.facebook.com/events/308285514147553a

Jana Pelouchová

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových

U Sovových mlýnů 503/2

118 00 Praha 1

www.museumkampa.cz

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Stálá expozice 

František Kupka – Otto Gutfreund: Mistři světového umění

KRÁTKODOBÉ VÝSTAVY

Vladimír Janoušek: Časy, do  6. 7. 2021

Rudé století: do 1. 8. 2021

Podobné příspěvky

Takhle Petra Janů tráví své léto! Budete se divit, kam vyrazila!

Jaroslav Hauer

Akustické trio Prokop – Andršt – Hrubý již dnes v Malostranské besedě!

Šebík

V Divadle Na zábradlí má premiéru Ladies no Gentlemen

Šebík