Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Kultura Zajímavosti

Muzeum Policie v Praze – nic pro slabé povahy

Muzeum Policie České republiky v Praze se mimojiné pyšní rozsáhlou a zcela unikátní sbírkou zbraní a předmětů se kterými byly spáchány především násilné trestné činy, a písemností vztahujících se k dané trestné činnosti.

V muzeu tak narazíte na ohnivzdorný trezor vyloupený kasařem ve 30. letech minulého století, zrezivělý sud, do kterého orličtí vrazi zatavovali své do louhu “naložené” oběti, a jenž finálně skončil na dně Orlické přehrady, či dřevěné “lůžko” opatřené třemi koženými popruhy a na konci dřevěnou zavírací bedýnkou, na které pachatel připoutal a obzvláště trýznivým způsobem věznil mladou dívku, přičemž jí hlavu zavíral do zmiňované uzamykací bedýnky. Mezi další šlágry muzea patří “sbírka” střelných zbraní, od naprosto diletansky vyrobených a příliš nevydařených, až po střelné zbraně, jenž byly zhotovené technicky zručnými a manuálně vyspělými “kutily”. V přízemí muzea se návštěvníci dále mohou seznámit s životními příběhy vrahů odsouzených na doživotí, či k trestu smrti, s jejich dopisy z vězení a detailními popisy jejich vražd. Dále si budete moci prohlédnout první počítače, magnetofonový nahrávač pro záznam telefonických hovorů, detektor lži, štočky na výrobu falešných bankovek, známek a kolků, přístroje na odhalování padělků a rekonstrukci dobové padělatelské dílny. Ve druhém patře muzea je expozice, která představuje zejména policejní retro motocykly, dobové a současné stejnokroje policistů, vyznamenání a symboliku, či současnou výstroj těžkooděnců.

V Policejním muzeu naleznete celou řadu dalších zajímavostí. Naleznete ho na adrese: Ke Karlovu 1, Praha 2, otevřeno je: Út – Ne 10:00 – 17: 00. Vstupné pro dospělé je 30,- Kč, pro důchodce, studenty a děti od 6 let je zlevněné vstupné za 10,-Kč. Více naleznete na: http://www.muzeumpolicie.cz/

 

 

Text / foto : Vít Hassan

Podobné příspěvky

EVA a HYNEK podpořili projekt STOP TÝRÁNÍ stihli i slavit!

Šebík

Evropu čeká boom LNG

Afri

Česká televize připravuje minisérii s Rodenem, seriál s Bartoškou i sériil o zkáze Dejvického divadla

Jaroslav Hauer