Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Kultura Reportáže Události Zajímavosti

Na pražském Vyšehradě se uskutečnil pátý ročník čajového festivalu Čajomír

V sobotu 24. 8. 2013 se v areálu Starého purkrabství na pražském Vyšehradě uskutečnil pátý ročník čajového festivalu Čajomír fest, což je největší mezinárodní setkání čajoven a čajomilců ve střední Evropě. Návštěvníci akce měli možnost ochutnat rozmanité druhy čajů, mezinárodní kuchyni, aktivně se zapojit do některého z mnoha kreativních workshopů,či si odpočinout v parku s romantickým výhledem na Vltavu.

„Čaj má své nezastupitelné místo v kvalitní gastronomii. Chceme návštěvníkům přiblížit jeho nesčetné podoby a nabídnout možnost nahlédnout na čaj v nadnárodním kontextu,“ řekl ředitel festivalu Jaromír Horák, který se stal jako první Evropan členem prestižní skupiny čajových odborníků World Tea Union.
Tento ročník unikátní multikulturní události připravil několik žhavých novinek.Jednou z nich bylo obřadní pódium Bel Mondo, kde se se svým uměním, představili zahraniční i tuzemští čajoví mistři s obřady z Japonska, Ruska, Maroka a Vietnamu, doplněni tanečními a hudebními exhibicemi. Součástí programu byla i Gastro tržnice, kde své zboží prezentovali významní dovozci čajů z celého světa. Nechyběla ani široká nabídka čajového nádobí od českých keramiků. V bohatém programu byl i dětský koutek či Ekozóna, kde se prezentovaly zajímavé projekty neziskových organizací. Další novinkou byla soutěž o nejlepší ledový čaj TRUE TEA CUP, která svému vítězi nabídla šanci uvést tento čaj na český trh. Přihlásit se mohl kdokoliv. „Na Čajomír festu si zkrátka každý najde to svoje. Je to festival pro celou rodinu,“ dodal ředitel festivalu Jaromír Horák.

Festival pořádalo občanské sdružení Čajomír, které každoročně organizuje, podporuje a mapuje čajovou kulturu v Čechách a Evropě a též zaštiťuje Čajovou školu na Kampě, kde je možné studovat několik čajových uměleckých cest.

 

Text / foto:                                                                               Vít Hassan

 

 

Podobné příspěvky

Trh ojetých aut projde digitální transformací

Afri

Film podle knižního bestselleru Radky Třeštíkové Bábovky představuje první trailer

Jaroslav Hauer

Největší průvod čertů na Výstavišti Praha

Afri