Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Na rockera Vláďu Šafránka, který před rokem zemřel, zavzpomínají kolegové ve Žlutých lázních. Už ve čtvrtek!

Ve čtvrtek 13. června 2019 se uskuteční ve Žlutých lázních v Praze na břehu Vltavy velká koncertní vzpomínka na charismatického zpěváka Vláďu Šafránka, který před rokem podlehl vážné nemoci. Jeho památku uctí přední rockové skupiny se kterými vystupoval a se kterými se potkával jako zpěvák i jako kamarád. Pod záštitou skupin Harlej a Walda Gang přijdou na Vláďu zavzpomínat i skupiny Divokej BillRybičky 48DymytryAlkeholKomunálOta Váňa (Kabát), Jirka Urban (Arakain) a spousta dalších hudebních kamarádů. Během vzpomínkového večera na bývalého zpěváka skupin Walda Gang a Harlej uslyší návštěvníci a fanoušci písničky, které od Vládi měli rádi, znali je a určitě zazní i další hudební překvapení.

V den nedožitých Vláďových 47. narozenin a to je právě zmiňovaného 13. června na něj vzpomenou skupiny, kterými prošel jako zpěvák, ale i ty se kterými se potkával na koncertech, festivalech, v zákulisí a kteří na něj vzpomínají nejen jako na skvělého zpěváka, ale taky neúnavného baviče a skvělého kamaráda.

Kapelník skupiny Harlej Tonda Rauer k tomu dodává: „Chtěli jsme se s Harlejem a Walda Gangem s Vláďou rozloučit a zavzpomínat na něj tak jak to měl rád – s pořádným mejdanem, koncertně, nahlas a s vámi, kteří jste ho měli rádi. Napadlo nás oslovit pár kamarádů muzikantů a udělat ten večírek o to zajímavější,” svěřil.

Výtěžek jde na dobrou věc

Výtěžek z unikátního vzpomínkového koncertu se rozhodli pořadatelé poukázat Centru pro plicní hypertenzi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Na tomto oddělení se zesnulý zpěvák Vláďa Šafránek léčil. Tonda Rauer upřesňuje: „Výtěžek z akce jsme se rozhodli věnovat nemocničnímu oddělení, kde se Vláďa dlouhodobě léčil, protože mu zde pomáhali déle se radovat z vás a vám umožnili déle se radovat z něj a z jeho zpěvu.“

„Všichni, kdo chtějí zavzpomínat na nezapomenutelného kamaráda, výjimečného zpěváka a absolutního bohéma s námi jsou srdečně zváni! Tahle vzpomínka nebude rozhodně tichá!“, říkají jako jeden hlas Tonda Rauer z Harleje a Pavel Pásek z Walda Gangu.

Foto Evina Schmidová, Radim Hromádko

Podobné příspěvky

Oznámení o ukončení provozu Musea skla Portheimka

Afri

Nejrychleji hrající pianista Maksim Mrvica přijíždí do Čech!

Šebík

Již dnes se uskuteční festival BlueFest Online. Kromě českých hvězd organizátoři ohlásili vystoupení Walter Trout a Larkin Poe

Jaroslav Hauer