Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

Nixon Lads vydávají novou desku Tonight In the Roadhouse

Daniel Subrt

Nejlepší americká kapela ze Strakonic představuje třetí studiovou desku nazvanou Tonight In the Roadhouse, která nabízí 11 alternativně indie-rockových skladeb a vychází v pátek 8.9.2023 na labelu Dayspeed Music.

Žánrově deska klasicky po nixonovsku osciluje od neotřelé ponurosti alternativních melodií, přes klasické kytarové garážové riffy, až k pomalejším melodickým hymnám s inspirací ve starých dobrých devadesátkách. Ústředním textovým tématem jsou příběhy zasazené do kontextů reálných událostí a míst všude po světě. Jsou to takové příběhy, které uslyšíte při toulkách po amerických motorestech, za pití levné filtrované kávy a domácího bourbonu – mladičký Mexičan utíká přes čáru do vytoužené Arizony vstříc nejisté budoucnosti, pamětník vzpomíná na nebohé rodiny, jenž z kopce koukají na svá bombardovaná obydlí v malém anglickém městečku, běloruští demonstranti zakusují hořký chléb brutálního zacházení, na pensylvánských loukách 11. září tragicky přistane osobní letadlo a mladý pár ztratí svou lásku při požáru arizonské buše. Takové a mnohé další srdcervoucí příběhy posluchač ve své interpretaci může nalézt.

Deska vznikala ve spolupráci s Danielem Šubrtem (Megahit Lair Studio), který se na ní podílel producentsky, částečně i autorsky a rovněž se postaral o recording a mix. Pod masteringem je podepsán Michael Fossenkemper z newyorského TurtleTone Studio.

Album Tonight In the Roadhouse vychází 8. září digitálně i fyzicky na CD s bookletem o mnoha stranách, do kterého přispělo svou grafikou 11 mladých umělců.

Kapela hraje v nezměněné čtyřčlenné sestavě: Štěpán Klučka (zpěv, kytara), Ondřej Potužník (baskytara), Vojtěch Kilián (kytara) a Václav Hodina (bicí).

Koncerty k vydání desky:

8.9.2023 PLZEŇ / URBEX CLUB

9.9.2023 STRAKONICE / OSTROV 1415 (křest)

12.9.2023 PRAHA / ROCK CAFÉ

15.9.2023 ČESKÉ BUDĚJOVICE / ŽIŽKÁRNA

Link na desku: https://bfan.link/tonight-in-the-roadhouse

Daniel Šubrt

Podobné příspěvky

Nový pár českého showbusinessu ?

Jaroslav Hauer

Martina Babišová si odnesla další mezinárodní filmovou cenu

Aleš Fritscher

Herec Michal Novotný dostane nakládačku

Jaroslav Hauer