Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

Nočníky pro nedonošená miminka

2 umělci se svými výtvory DSC9681Muzeum hygieny pořádá již druhý ročník charitativní akci, jejímž cílem je získat prostředky na pomoc potřebným. V letošním roce je akce pořádaná ve prospěch Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Do charitativní akce se zapojilo třicet známých osobností z řad herců, zpěváků, muzikantů, malířů i představitelů módy či špičkové medicíny. Porcelánové nočníky, které jednotlivé osobnosti výtvarně zkrášlili, budou vydraženy dne 27. března 2017 v Paláci Žofín. Do té doby budou vystaveny v Muzeu hygieny v Michalské 1. Získané prostředky z aukce půjdou na konkrétní pomoc rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Mezi osobnostmi, které vytvořili ojedinělé nočníky, je i zpěvačka Markéta Procházková. Svůj výtvor pojmenovala „Jsem kouzelný“: inspirovaly mě obrázky, které jdou namalovat I Jirešová JDS4980jedním tahem. A protože miluju přírodu, zvířata a lásku, tak to všechno se tam nachází,“ popsala zpěvačka svůj postup a dodala, že by si přála, aby její nočník pomohl co nejvíce dětem.

 To Tomáš Klus tvořil v přítomnosti líbivých tvorů ze svého okolí. „ Byl jsem na chalupě u kamarádky mezi mnoha dětmi, psi, kočkami a pohodičky. Hlavně aby můj Chrudoš, to je jméno, které jsem nočníku dal, vydělal pro nadaci, co nejvíce peněz. Ve svém okolí jsem se naštěstí s problémem nedonošených dětí nesetkal, ale lidem, které toto neštěstí potkalo, přeji hodně zdraví a božího požehnání,“ uvedl Tomáš Klus, se kterým tvořila i jeho manželka Tamara Klusová.

Herec Jiří Dvořák podpořil tuto akci na základě osobní zkušenosti: „Viděl jsem fotografii narozeného dítěte, které bylo stejně veliké jako propiska. Ta fotka mě dostala a ještě víc mě dostalo, že tým sester a lékařů dokázal z tohoto tvorečka vypiplat zdravé a krásné dítě, “

 

9 Felix a Lucie věnovali nočník dětem DSC9143Klarinetista a hudební skladatel Felix Slováček bral inspiraci pouze ze své vlastní fantazie. S nočníčkem mu pomáhala jeho přítelkyně Lucie Gelemová a nese trefný název Lucie a Felix dětem.

V České republice se každé dvanácté dítě narodí předčasně. Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny jako jediný nadační fond v této oblasti pomáhá finančně rodinám předčasně narozených dětí. Hradí dopravu rodičů za dlouhodobě hospitalizovaným dítětem po porodu, přispívá na speciální zdravotnické pomůcky, rehabilitace a další potřebné věci.

Uložit

Podobné příspěvky

Jsem tu a rovnou říkám, že tu ještě nějakou dobu budu.

Jaroslav Hauer

PONREPO – PRAŽSKÉ ARCHIVNÍ KINO , PROGRAM DUBEN 2015

Šebík

Alexandrovci míří zase do Prahy. Vystoupí s nimi i Daniel Hůlka!

Jaroslav Hauer