Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

ORIGINÁLNÍ AUTOBIOGRAFIE MEZZOSOPRANISTKY DAGMAR PECKOVÉ

Dagmar_Peckova

Jedna z nejvýraznějších, nejen pěveckých osobností poslední doby, Dagmar Pecková, oslaví v roce 2021 hned dvojí jubileum – životní i profesní. Svou první divadelní roli získala před čtyřiceti lety. K těmto výročím si nadělila knihu s podtitulem Šaty noty boty. Tím naznačuje, že kniha je všechno, jen ne klasická monografie, a uvozuje, co operní diva nikdy nesmí zapomenout.

ORIGINÁLNÍ AUTOBIOGRAFIE MEZZOSOPRANISTKY DAGMAR PECKOVÉ VYCHÁZÍ U PŘÍLEŽITOSTI JEJÍCH NAROZENIN

A právě i o věcech, které v životě světově uznávané pěvkyně hrají roli, rozmlouvala Dagmar Pecková s Michaelou Zindelovou, novinářkou a autorkou mnoha uměleckých biografií. Kromě zpěvu, opery, vystoupení a vysokého umění mluvily i o módě, o jednotlivých modelech na koncertní pódium, o vztazích a radosti z hudby. Nevyhýbaly se životním křižovatkám, ani nepříjemným tématům – nutné disciplíně, kompromisům, určité osamělosti ani syndromu vyhoření.

V nové knize se soustřeďují především na reflexi posledních třiceti let, na zajímavou mapu nových modelů, světových turné a privátního života. Tak dlouhá je i linie spolupráce s návrhářkou Ivanou Follovou. Právě její modely posloužily jako jakýsi odrazový můstek pro Dášiny vzpomínky a úvahy a každé šaty tak nesou svůj vlastní příběh.

Dagmar Pecková ve své biografii ukazuje, že přes svoji nezpochybnitelnou světovou slávu a úspěchy je také jen zranitelnou ženou, která musela dělat i nepříjemná rozhodnutí a občas si nevěděla sama rady.

Během vzpomínek i plánů do budoucna však neustále zaznívá jedno její motto: Nevzdávat se. 

Dagmar Pecková i spoluautorka Michaela Zindelová jsou vám k dispozici pro e-mailové nebo video rozhovory. V případě zájmu nás prosím kontaktuje a my vám zprostředkujeme virtuální setkání.

Tereza Charvátová, PR a propagace

Nakladatelský dům GRADA

U Průhonu 22, 170 00 Praha 7

www.grada.cz

Nakladatelský dům GRADA slaví 30. narozeniny

Život naší rodinné firmy má grády! Vydáno více než 13 000 novinek a dotisků, celkem 26,5 milionu knih, to je 580 velkých kamionů knih, nebo police knih dlouhá 610 km, z Prahy do Bratislavy a zpátky. Nakladatelský dům GRADA si drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury a stále rychleji  posiluje v ostatních žánrech. Je třetím největším nakladatelstvím v ČR a největší rodinnou firmou v oboru.

Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. Značka COSMOPOLIS přináší čtenářům zahraniční i českou beletrii všech žánrů. Značka dětské literatury BAMBOOK, předkládá malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů. Literaturu poznání, knihy z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, ale také alternativního vědění přinášíme pod značkou ALFERIA. Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu. Unikátním projektem Nakladatelského domu GRADA je služba BOOKPORT umožňující neomezené čtení e-knih mnoha nakladatelství.

 

Podobné příspěvky

NOBILITAS, Letní slavnosti staré hudby v Praze začínají

Afri

Druhou českou institucí zařazenou do proslulé anglické edice Director’sChoice je Západočeská galerie vPlzni

Petr Ondrášek

Benefiční večer na pořízení slepeckého psa

Jaroslav Hauer