Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Výtvarné umění Praha

Oslavy 20 let Musea Kampa

V pátek 8. září 2023 oslavilo Museum Kampa 20 let své existence. Ve výroční den  narození Medy Mládkové si její osobnost i dvacetiletou historii muzea lidé připomněli přímo v budově Musea KAMPA. Meda Mládková zemřela loni na jaře ve věku 102 let.

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových  

Návštěvníci mohli sledovat   pestrý program v podobě komentovaných prohlídek s aktuálními výstavami, tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi nebo debatu s názvem „Museum na Kampě“, která se ohlédla nejen za prvními dvaceti lety musea, ale promýšlela i možné vize jeho budoucnosti.

Hosty Jana Skřivánka byla úspěšná galeristka Katherine Kastner, jejíž kariéra před dvaceti lety v Museu Kampa začínala, dále bývalá šéfkurátorka musea Helena Musilová, která je aktuálně šéfkurátorkou GHMP a poradkyní ministra kultury, a nakonec i architekt a člen správní rady musea Josef Pleskot.

Oslavy vyvrcholili slavnostním večerem, během kterého byla historicky poprvé předána Cena Medy Mládkové. První Cenu Medy Mládkové určenou současným výtvarným umělcům v pražském Muzeu Kampa dostala Eva Koťátková. Cena vznikla u příležitosti 20. výročí otevření muzea v Sovových mlýnech na Kampě, o které se sběratelka umění Mládková zasloužila.

Cena Medy Mládkové má podporovat umělce střední generace v jejich další tvorbě. Porota se rozhodla udělit  cenu Evě Koťátkové za její mnohostrannou činnost v posledních dvou dekádách.

Dále byla pokřtěna nová monografie Lubomíra Přibyla a vystoupil i hudebník Thom Artway. 

 

Hlavní strana

Podobné příspěvky

Festival Evolution se v dubnu přesune do onlinu

Afri

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe se společně rozjedou po českých a moravských koncertních pódiích

Afri

V roce 2017 se můžeme těšit na mnoho hvězd světové populární hudby

Jaroslav Hauer