Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Pozvánky na akce Technika

Začalo setkání Custom maniaků v Pragovce

Custom day

THE FOURTH JAW-DROPPING AND EYE-POPPING

GATHERING OF CUSTOMANICS

Přijďte se pokochat nad desítkami originálních motocyklů, převážně přestaveb z českých dílen a garáží, ale i od špičkových světových stavitelů, do unikátního industriálního prostoru vysočanské PRAGOVKY. ​BUDOU VÁM ZASE PADAT BRADY A VALIT SE BULVY!

Akce probíhá v termínu od 25.10. do 27.10.2019 v Art Districtu Pragovka.

Custom motorky neboli přestavby a stavby jsou stroje upravené na míru buď přímo majitelem nebo vyrobené na zakázku. Říká se jim různě. Café racer, neo-racer, brat, scrambler, tracker, bobber či chopper. Stylů je spousta a jejich fůzí snad ještě více. Objevovali se v různých dobách a místech, ale podstatné je především to, co je po celá desetiletí hnacím motorem tohoto „šílenství“. Fascinace motorkami, kreativita, technická zručnost a touha a odvaha udělat z něčeho sériového něco výjimečného – často doslova umělecké dílo. Výtvarné umění je ostatně nedílnou součástí custom světa: v podobě obrazů, grafiky, fotografií nebo soch, ale navíc i ve výtvarném zpracování helem, bund či nádrží. To vše na vás čeká společně s Barber shopem, dvěma bary, foodtrucky a pop-up obchůdky v Pragovce.

​NA CO SE MUSÍTE  LETOS TĚŠIT?

Přestože naším cílem je udržet si ducha výstavy tak jak se zrodil v holešovické Továrně, neformální, přátelskou až rodinnou atmosféru a industriální ráz, s novým, větším a přeci jen jiným prostorem vás čekají některé změny. Za prvé je to více strojů než vloni. V hlavní části výstavy vám z domácí scény představí svá díla mnoho známých i neznámých dílen i individuálních stavitelů. Nechceme nikoho jmenovat, protože nezvládneme zatím jmenovat všechny, ale nejsme si vědomi toho, že by někdo podstatný chyběl. Z evropských a světových garáží se představí britská Auto Fabrica, japonští CW ZON, Krautmotors a Hookie Co. z Německa. Další skvělé garáže jako Kraftstoffschmiede, Schlachtwerk ci belgičtí Workhorse speed shop vystaví své drag biky v sekci Sultans of Sprint, což je u nás již tradiční expozice. Také letos jsme vám ve spolupráci s Chopp Brothers Shop nachystali skoro dvě desítky mašin v rámci Choppers Not Dead. Kromě speciálů na 1/8 mílové sprinty se těšte i na české i zahraniční motorky upravené pro americkou plochou dráhu zvanou Flat track.

Rozšíření se díky většímu prostoru dočkala i „pop-up“ část. Letos to budou nejen obchůdky, ale i stánky zástupců renomovaných moto značek i některých českých znovu vzkříšených jako je ČZ a Čechie. Nedílnou součástí světa na míru upravovaných motorek jsou i řemesla a umění jako různé druhy lakýrnického zpracování moto dílů a vybavení (např. airbrush), zpracování kůže či kovu vám předvede hned několik mistrů svého oboru. V hale se pokocháte i kresbami, obrazy i plastikami od několika umělců. Stále ještě ladíme doprovodné aktivity, zejména dětský koutek, abyste mohli dorazit i na nedělní rodinnou vycházku, Samozřejme, 99% naší energie směřujeme k tomu uspořádat výjimečnou výstavu a sehnat co nejlepší custom biky, takže nám snad odpustíte, že nebude nafukovací hrad, jízda na ponících ani kušostřelba.

Během výstavy rozhodně nebudete trpět hlady, v pátek vás nakrmí Salt’n’pepa kitchen a Kung Fu knedličky, v sobotu si opět pochutnáte na burgrech od Salt’n’pepa a zahřejí vás polévky Miska Ramen a v neděli do třetice všeho opravdu dobrého zavaří Salt’n’pepa. O vaší žížeň se postaráme na několika barech a ve výčepu. Samozřejmě v hale je přísný zákaz kouření, kuřácké koutky budou vyhrazeny.

All Ride Show je postavené na přátelském a bezprostředním přístupu, je to spíš sraz než akademická výstava a proto chceme, abyste se k motocyklům dostali co nejblíže a mohli si je prohlédnout i v největším detailu ze všech stran a klidně si je fotili. Žádáme vás však abyste se motorek nedotýkali.

​VSTUPNÉ

Zatímco předchozí ročníky si díky výsadním podmínkám mohly dovolit dobrovolné vstupné, od letošního roku jsme v nových prostorech v nájmu. Cena lístku, je 150 Kč, pro studenty 100 Kč a pro děti do 8 let a seniory je vstupné zdarma.

LÍSTKY BUDOU K ZAKOUPENÍ NA MÍSTĚ A TO V HOTOVOSTI!

ADAM MARŠÁL

adam@nedori.cz

 

Podobné příspěvky

Sayfutdinov dominuje mistrovství Evropy, Václav Milík v Landshutu 10.

Redakce

BMW 5 z roku 1997 na cestě z Prahy do Mongolska

Redakce

Módní výstava GRACE'N'GLAMOUR nově v Novoměstské radnici …

Šebík