Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Pozvánky na akce

56. ročník závodu do vrchu Zbraslav – Jíloviště

Zbraslav-Jiloviste

Tradiční mezinárodní jízda historických vozidel již po 56. na Zbraslavi. Na start jízdy se postaví 150 předválečných vozidel, které ve třináct hodin vyjedou na jízdu pravidelnosti. Cíl je opět na Jílovišti.

Soutěž se jede o pohár Elišky Junkové. Na závod přijíždí také tradičně na dvacet vozidel značky Bugatti, které mají svou kategorii.

Závod do vrchu Zbraslav – Jíloviště se jel poprvé 25. 3. 1908. Uspořádal ho při příležitosti IV. Mezinárodního automobilního salonu Český klub motocyklistů a Český klub automobilistů, zúčastnilo se ho 17 motocyklů a 16 automobilů.

ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL

DO VRCHU ZBRASLAV–JÍLOVIŠTĚ   9. – 10. 9. 2023 

Slavný mezinárodní závod Zbraslav – Jíloviště se původně jezdil v letech 1908 až 1931. Od roku 1968 jej Veteran Car Club Praha pořádá jako jízdu pravidelnosti. Sobotní den je věnován automobilům a motocyklům do roku výroby 1939. Těch každoročně přijíždí na dvě stovky a ve třináct hodin startují jízdu pravidelnosti ze zbraslavského náměstí. Nedělní den je určen pro všechna historická vozidla. Ta startují před polednem z obce Jíloviště a vydávají se na orientační jízdu okolím.

TATRA

 

 

 

 

 

 

Závod Zbraslav–Jíloviště patří mezi naše nejstarší motoristické podniky, poprvé ho tehdejší Klub českých automobilistů, předchůdce Autoklubu ČR, pořádal v roce 1908. Konal se vždy při příležitosti mezinárodního autosalonu v Praze a měl tak velmi důležitou roli v popularizaci motorismu. Start byl tehdy stejně jako dnes na zbraslavském náměstí, cíl pak na vrcholu kopce Cukrák nedaleko Jíloviště. Poslední závod proběhl před devadesáti lety, v roce 1931.  „Zbraslav–Jíloviště je součástí historie Autoklubu. 

Přijďte se podívat 9. a 10.září 2023 na krásné veterány. Během  sobotního dopoledne budou vystaveni na Zbraslavském náměstí a po poledni se vydají k závodním jízdám do vrchu. Kolem 17 hodiny vozy dorazí na Jíloviště, kde budou až do nedělního poledne vystaveny.

Vstup pro veřejnost zdarma.

Úvod

Podobné příspěvky

Olga Lounová vyzývá fanoušky…

Šebík

Toyota GR Yaris je podle Jeremy Clarksona letošním Autem roku

Afri

Vltava zahájí rok 2017 koncertem v Malostranské besedě

Šebík