Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Ani epidemie nezměnila zájem o oslavy svátku svatého Valentýna

Valentýnske_menu_2022

Chuť obdarovat někoho z lásky nezmenšila ani dvouletá krize. Vychází to z porovnání prodejů valentýnské nabídky hypermarketů Globus. I letos zde najdou zákazníci tematické zboží k oslavě svátku zamilovaných a mnoho z něj nakoupí se zajímavou slevou. Chybět nebudou ani speciální zákusky připravené zdejšími cukrářkami, anebo sváteční menu v restauracích Globus.

Ani epidemie nezměnila zájem o oslavy svátku svatého Valentýna

Cukrovinky, jahody, vína, speciální dárky a nezbytné květiny. To vše mohou lidé letos pořídit v obchodech v předstihu několika dní před 14. únorem. Nabídka je široká a je o ni letos stejně velký zájem jako před krizí. „Naši zákazníci mají o dárky ke svatému Valentýnu stabilně velký zájem. V kurzu je aktuálně všechno zboží se zamilovanou tématikou. Součástí valentýnských oslav pak tradičně bývají zákusky a dorty připravené našimi cukrářkami k této speciální příležitosti,“ řekla Aneta Turnovská, mluvčí hypermarketů Globus. Podle jejích slov je silný zájem o šperky, tematicky laděné oblečení pro muže i ženy, spodní prádlo, luxusní lůžkoviny a plyšové hračky, které minulý rok spadaly do omezení prodeje.  

Pro letošní valentýnské oslavy pak na atraktivní zboží připravily tyto hypermarkety také slevy. „Před svátkem svatého Valentýna nabízíme slevu 14 procent na celý sortiment šperků a členové klubu Globus bonus ušetří dalších 5 procent. V našem Fashion store zákazníci nakoupí oblečení známých značek s 28procentní slevou. V rámci valentýnského prodeje nabízíme také populární sety spodního prádla pro muže i ženy,“ řekla Aneta Turnovská.

Cukrárny a pekárny, které jsou součástí každého hypermarketu Globus, každoročně připravují valentýnské dorty a další laskominy, ve kterých převažuje červená a růžová barva. „Naše cukrářky nabídnou hned osm druhů valentýnských zákusků, na jejichž výrobu spotřebují velké množství pravé šlehačky, jahod a malin,“ přiblížila Aneta Turnovská. Café Globus pak nabízí od 10. února zvýhodněné menu kávy s valentýnským šlehačkovým řezem a svátek všech zamilovaných v kavárnách připomínají zákusky ozdobené srdíčky z dortových plátů.

Ani restaurace Globus nezůstávají pozadu a připravují vedle klasické nabídky i sváteční valentýnské menu. To zní: bramborový krém s pečenou slaninou a pórkem, jako hlavní jídlo se podává šťavnatý kuřecí supreme plněný mozzarellou, špenátem a sušenými rajčaty, s černou čočkou se zeleninou.  Závěrečnou sladkou tečkou je čokoládová pěna s višněmi.

Lucie Kovandová

 O společnosti 

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. Více informací na www.globus.cz a https://www.facebook.com/GlobusCesko

Podobné příspěvky

Střelecký ostrov po čtyřech letech ožije filmem

Šebík

Višva Guru Díp Hindu Mandir Česká republika…

Šebík

Manga miluje Muchu

Ilja Hynek