Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Čarodějnice se vrací na Ladronku

carodejnice

Po dvouleté pauze vynucené protiepidemickými restrikcemi se na Ladronku vrací oslava Čarodějnic. V pořadí již 15. ročník největšího čarodějnického reje v Praze a širokém okolí se na břevnovské pláni koná v sobotu 30. dubna.

„Za 15 let své existence oslavy pálení čarodějnic přerostly do podoby moderního multižánrového festivalu s bohatým programem pro všechny věkové kategorie,“ zve na oslavy pořádané Prahou 6 místostarosta Jan Lacina, který má v gesci oblast kultury a volného času.

carodejniceMezi nejatraktivnější části programu patří soutěž o nejlepší čarodějnou masku, jejíž účastníci budou odměněni hodnotnými cenami. Mezi dětmi je populární dovednostní Čarodějnická stezka, kde si vyzkoušejí vaření čarodějného lektvaru, let na koštěti nebo hod kostí. Slavnostní zapálení vatry s čarodějnicí je naplánováno na 19:30 hodin.

Stejně atraktivní bude i hudební program na pódiu, o který se letos postarají kapely O5 a Radeček, Like-It, Deaf Heart a ADYS. Pauzy mezi jednotlivými koncerty pak vyplní taneční vystoupení, divadelní představení nebo kouzelnická show.

Na akci se zábavnou formou představí nejrůznější organizace z Prahy 6, včele s šestkovými domy dětí a mládeže, díky nimž si po celé odpoledne budou mít zájemci možnost vyzkoušet spoustu sportovních, uměleckých nebo jinak zábavných aktivit.

Kromě centrální vatry budou k dispozici malá ohniště, kde si lidé budou moci po celé odpoledne opékat špekáčky a zazpívat si s kytarami u ohňů. Dospělý doprovod nepochybně potěší nabídka piv z českých minipivovarů.

Výběr z programu:

  • 14:45 kapela ADYS
  • 16:20 kapela DEAF HEART
  • 18:00 kapela O5 & RADEČEK
  • 19:00 Vyhlášení soutěže o nejlepší masku
  • 19:30 Slavnostní zapálení Čarodějnice
  • 19:50 kapela LIKE-IT

Zóna DDM 12:00 – 19:00

Jiří Hannich

Podobné příspěvky

AUKCE NA PODPORU TIBET OPEN HOUSE

Afri

Výstava Udržitelná Praha ukazuje jaká je možnost snížení emisí v metropoli

Afri

Poznejte kontrasty Keni se spisovatelkou Hanou Hindrákovou

Afri