Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Čarodějnice ve Žlutých lázních letos s nádechem nového cirkusu

Ladronka park

Do areálu Žluté lázně v pražském Podolí se tradičně slétnou čarodějnice a otevřou letošní sezónu. V neděli 30. dubna čeká na milovníky čarodějnického reje po celý den pestrý program. Chybět nebudou živé koncerty a vystoupení pro děti i dospělé, kreativní i sportovní aktivity a dobré jídlo. Novinkou bude cirkusová zóna, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet cviky z nového cirkusu. Dvoumetrovou vatru zažehnou organizátoři v 18 hodin. Areál se otevře v 10 hodin, čarodějnický den potrvá až do půlnoci.

Čarodějnice ve Žlutých lázních 

Carodejnice Petra Cernocká letí na košteti

Centrem oslav čarodějnic se ve Žlutých lázních stane velká travnatá louka, kde se na velkém pódiu budou od 11 hodin dopoledne střídat vystupující. Čarodějnice roztančí kapela So Fine, mladá talentová zpěvačka Chiara, nebo Bára Ladrová s kamarády. V podvečer pak vystoupí Vilém Čok & Bypass. Své cirkusové umění předvede návštěvníkům duo Bratři v tricku. Po celý den navíc bude ve Žlutých lázních fungovat cirkusová zóna v podání společnosti CIRQUEON, kde si mohou malí i velcí vyzkoušet umění nového cirkusu. „Cirkusová zóna bude velké zpestření. Každý si může přijít otestovat, jak mu jde žonglování, nebo sportovní, taneční a artistické cviky s obručí (Hula Hoop). Díky lektorům přímo na místě si mohou zájemci také vyzkoušet akrobacii a mnoho dalšího,“ popisuje Martina Králová, manažerka programu Žlutých lázní.

Chybět nebude ani tradiční volba nejlepší čarodějnické masky, malování na obličej, opékání špekáčků, pouťové atrakce, čarodějnická stezka pro nejmenší a další soutěže. Pro zájemce je také připravené autorské čtení a beseda s autorkou Danielou Krolupperovou a ilustrátorkou Ivonou Knechtlovou, které se budou konat na jednom z připravených stanovišť. Celým dnem provede DJ a moderátor Jan Meruna. 

Vstupné je 100 korun. Děti v čarodějnickém kostýmu mají vstup zdarma.

Podrobný program:

10.00 – otevření areálu 

10.30 – 11.30 – autorské čtení a beseda s autorkou Danielou Krolupperovou a ilustrátorkou Ivonou Knechtlovou (stanoviště Albatros Media – Odleťte na cestu za snem s Kuřetem! – název stanoviště

11.15 – 11.45 – So Fine 

12.15 – 12.55 – Chiara 

13.00 – 13.30 – Bratři v tricku 

13.30 – 14.00 – So Fine  

14.30 – 15.30 – Bára Ladrová a kamarádi 

15.40 – 16.10 – So Fine 

16.50 – 17.50 – Vilém Čok & Bypass 

18.00 – Slavnostní zapálení vatry  

18.30 – Doprovodný program u vatry  

19.00 – 24.00 – afterparty DJ ZeeKee (Tančírna) 

Partneři čarodějnického dne: Městská část Praha 4, CIRQUEON, společnost Albatros media a projekt Pomozte dětem,společnosti Pompo, Kroužky, Kores, BASIS, H2Ospodař a Komunitní centrum Jahoda.  

Hana Tietze

Podobné příspěvky

Ani epidemie nezměnila zájem o oslavy svátku svatého Valentýna

Redakce

Moskevský dům módy Slavy Zajceva v Praze předvede jeho kolekce

Ilja Hynek

Three Days Grace vystoupí v lednu v Praze

Redakce