Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Tanec

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES 2023 | 9. ročník

Krása, elegance, šarm a gentlemanství – to vše na vás čeká na události plesové sezóny v nádherných secesních prostorách Obecního domu v Praze 11. února 2023 na Česko-Slovenském plese. Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských zemí.

O galavečeru Česko-Slovenský ples

Důkazem toho jsou hlavní hvězdy slavnostního večera výjimečného 9. ročníku Česko-Slovenského plesu, kterými tentokrát budou: zástupce největších českých hvězd, legendární zpěvák Václav Neckář s kapelou Bacily, slavná kapela Chinaski, výjimečná osobnost česko-slovenské hudební scény – zpěvačka Lenka Filipová a významný slovenský operní pěvec Martin Babjak. Spolu s nimi se na pódiu objeví, kromě jiných, i další hvězdy galavečera z mladší a mladé generace: např. zářná slovenská zpěvačka a slavice Zuzana Smatanová. Návštěvníci se mohou těšit také na operní árii a na předtančení.

Na Česko-Slovenském plese bude k tanci hostům zpívat a hrát také celá plejáda českých a slovenských sólistů, kapel, cimbálových muzik a folklorních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provádět Rozhlasový Big Band Gustava Broma se smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Vladimíra Valoviče se sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa. Výjimečný 9. ročník slavnostního večera Česko-Slovenský ples bude kromě jiného věnován blížící se slavnostní připomínce 30. výročí vzniku České republiky a vzniku Slovenské republiky. Dále jubileu jednoho z nejvýznamnějších českých malířů 20. století, podílející se i na výzdobě Obecního domu – 150. výročí narození Maxe Švabinského a dalším jubileím. 

Galavečer se také ponese v duchu Svátku zamilovaných a radosti ze společného přátelství a naši vzájemnosti. Ve slavnostním duchu těchto připomínek a jubileí, dále novodobých vzájemných vztahů obou národů se částečně ponese také galavečer, jeho program, gastronomie a vizuální koncept.

PROGRAM:

kapela Chinaski

Václav Neckář & Bacily 

Lenka Filipová s kapelou

Zuzana Smatanová s kapelou

Martin Babjak

Rozhlasový Big Band Gustava Broma se sólistkami:

Andrea Zimányiová, Ivana Regešová, Zuzana Gamboa

Folklorní soubor Limbora

Smyčcová sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu

a další

Hosty bude slavnostním večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice ve složení Michaela Maurerová a Vladimír Kobielsky.

https://www.obecnidum.cz/cs/galerie/galerie/reprezentacni-ples

Podobné příspěvky

Natali Ruden představila svou novou kolekci Ocean

Afri

Startuje jubilejní 20. ročník Avon pochod za zdravá prsa

Afri

Festival muzejních nocí startuje už 18. května, do Prahy zavítá 9. června

Jaroslav Hauer