Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Tanec

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES 2023 | 9. ročník

Krása, elegance, šarm a gentlemanství – to vše na vás čeká na události plesové sezóny v nádherných secesních prostorách Obecního domu v Praze 11. února 2023 na Česko-Slovenském plese. Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských zemí.

O galavečeru Česko-Slovenský ples

Důkazem toho jsou hlavní hvězdy slavnostního večera výjimečného 9. ročníku Česko-Slovenského plesu, kterými tentokrát budou: zástupce největších českých hvězd, legendární zpěvák Václav Neckář s kapelou Bacily, slavná kapela Chinaski, výjimečná osobnost česko-slovenské hudební scény – zpěvačka Lenka Filipová a významný slovenský operní pěvec Martin Babjak. Spolu s nimi se na pódiu objeví, kromě jiných, i další hvězdy galavečera z mladší a mladé generace: např. zářná slovenská zpěvačka a slavice Zuzana Smatanová. Návštěvníci se mohou těšit také na operní árii a na předtančení.

Na Česko-Slovenském plese bude k tanci hostům zpívat a hrát také celá plejáda českých a slovenských sólistů, kapel, cimbálových muzik a folklorních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provádět Rozhlasový Big Band Gustava Broma se smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Vladimíra Valoviče se sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa. Výjimečný 9. ročník slavnostního večera Česko-Slovenský ples bude kromě jiného věnován blížící se slavnostní připomínce 30. výročí vzniku České republiky a vzniku Slovenské republiky. Dále jubileu jednoho z nejvýznamnějších českých malířů 20. století, podílející se i na výzdobě Obecního domu – 150. výročí narození Maxe Švabinského a dalším jubileím. 

Galavečer se také ponese v duchu Svátku zamilovaných a radosti ze společného přátelství a naši vzájemnosti. Ve slavnostním duchu těchto připomínek a jubileí, dále novodobých vzájemných vztahů obou národů se částečně ponese také galavečer, jeho program, gastronomie a vizuální koncept.

PROGRAM:

kapela Chinaski

Václav Neckář & Bacily 

Lenka Filipová s kapelou

Zuzana Smatanová s kapelou

Martin Babjak

Rozhlasový Big Band Gustava Broma se sólistkami:

Andrea Zimányiová, Ivana Regešová, Zuzana Gamboa

Folklorní soubor Limbora

Smyčcová sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu

a další

Hosty bude slavnostním večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice ve složení Michaela Maurerová a Vladimír Kobielsky.

https://www.obecnidum.cz/cs/galerie/galerie/reprezentacni-ples

Podobné příspěvky

ŠÍLENSTVÍ JE STRÁŽ NOCI

Aleš Fritscher

4. ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance

Jaroslav Hauer

CENTRUM ČERNÝ MOST PŘIPRAVUJE NA LÉTO BOHATÝ PROGRAM

Aleš Fritscher