Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Co se stane, když květiny promluví a začnou vyprávět?

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy FLOWER TALKS malířky Renaty Kolečkářové, jejíž tvorbu vídáte i v Pasáži českého designu v rámci projektu ARTVARIUM, která se uskuteční ve středu 1. listopadu 2023 od 18:00 v pasážní GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Renata Kolečkářová – FLOWER TALKS – vernisáž výstavy

Většina mých současných obrazů vzniká v klidu mého ateliéru v zahradě. Skrz květiny se dotýkám různých témat, která mě vtahují, a chci je pochopit nebo jen navnímat. Zajímá mě vztah individuality – objektu a okolí, míra vzájemné interakce a oddělenosti, příběh – zázrak života, vůle žít, krása a pomíjivost, zrození a zánik tvaru, transformace formy v čase, vnímání okamžiku. Obrazy právě svou povahou nabízí určité zastavení. A to mě baví. Skrz květiny mohu všechny tyto střípky vyprávět s nádechem podobnosti s životem člověka – ženy, jak ho prožívám a vnímám já. Na výstavě budou obrazy z kolekce FLOWER SPACES, budou i úplně nové,“ říká Renata Kolečkářová.

Popovídat s květy Renaty Kolečkářové na výstavě FLOWER TALKS, jejíž kurátorkou je PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D., si můžete v Art-n-Coffee po celý listopad.

Veronika Straková

Podobné příspěvky

Křižíkova fontána – jeden z novodobých klenotů Prahy

Redakce

MLČENÍ, TORZO, PŘÍTOMNOST

Redakce

Festival Česká taneční platforma roztančil jarní Prahu

Redakce